unsplash.com

Každej z nás sa to stane. Počas života tvoríme, zažívame, prežívame, plačeme, smejeme sa. Zrania nás osoby, zraní nás láska, zraníme sa my. Urobíme veľa chýb, chceme viac, chceme menej, chceme byť samé, chceme milovať. Kto sa v nás má vyznať?

Ale ty si iná. Prešla si mnohými životnými etapami. Tvoj život je ako horská dráha. Neveríš už v nič. V lásku, v sny, v osoby, v seba. Nežiješ. Prežívaš. Radšej spíš, ako by si mala zvládať realitu. Pýtaš sa, načo vôbec si tu. Tvoj život ťa nebaví, tvoj svet je šedý a nič ťa neprekvapí. Si zmierená. Si zmierená s osudom tej ženskej, ktorá chce len prežívať. Pretože už neveríš v nič.

zdroj: pexels.com
pexels.com

Už ťa neprekvapí, ani nenakopne žiaden citát. Už neriešiš to, ako vyzeráš, ako pôsobiš. Ráno do roboty, do školy, domov, povinnosti, nič, spánok. Koniec. Tvoj život v skratke. Každé ráno sa pýtaš samej seba, čo by si chcela zmeniť. Alebo dokonca už iba odvrkneš, že je to zbytočné. Vraj je zbytočné žiť. Vraj je zbytočné tvoriť.

Láska neexistuje. 

Priatelia sú falošní.

Každý je nahraditeľný.

zdroj: pexels.com
pexels.com

Premýšľala si niekedy nad tým, kde sa stala chyba? Premýšľala si niekedy nad tým, prečo už neveríš v ľudí, v tvoje sny a v lásku? Prečo si zatrpknutá a nevieš sa nájsť?

Nehľadaj sa. Tvor sa. Každý deň je príležitosť na zmenu. Každý deň má šancu zmeniť svoj svet, svoj život, svoje dni. Si paňou samej seba. Nikomu nepatríš. Ty určuješ, kto bude v tvojom živote. Ty určuješ, či ťa to zraní alebo posilní. Ty môžeš nájsť zmysel tvojho života, nájsť naozajstnú lásku. Pouč sa so svojich chýb v minulosti, pouč sa z udalostí, posuň sa ďalej. Rob to, čo ťa napĺňa, čo naozaj vnímaš ako lásku. Odovzdávaj lásku. Primaj lásku. Nebuď zatrpknutá. Buď na seba pyšná. Si dokonalé dielo, ktoré si zaslúži rešpekt a pozornosť.

Ver v život. Ver v seba.

Jedine ty môžeš zmeniť svoj svet. Ty môžeš cestovať. Môžeš sa radovať.

Ver na skutočnú lásku. Stále existuje. 

Ver na tvoje sny a plň si ich. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating