thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každá z nás občas strávi večer v spomienkach na našich bývalých. Aj tých dobrých, aj o tých zlých. Ďakujeme, že ten hlupák už zmizol z nášho života, aj keď jazvy ešte nie sú zahojené. Búchame si hlavu o stenu, prečo sme nechali toho zlatúšika, pri ktorom by sme sa mali výborne. Popíjame s našimi najlepšími priateľkami dobré vínko a smejeme sa cez slzy. Ráno nám okrem spomienok zostane ešte dobrá bolesť hlavy a my môžeme ďalej pokračovať v každodennom živote, v ktorom už vraj nikdy nenájdeme toho „pravého“.

Ty. Máš za sebou už nejaký ten vzťah. Aj vážny, aj krátky, aj ten, ktorý ľutuješ. Každá sme zažili pravé kúzlo lásky a zaľúbenia sa. Každá sme už niekoho milovali, chceli, dali mu zbohom. Takisto sme zažili aj vytriezvenie a návrat do reality.

To, že si sama, neznamená, že to tak bude navždy.

weheartit.com

Zanevrela si na lásku a svoje city si zamkla. Nikoho nechceš pustiť do svojho života. Nechceš, aby niekto v tebe prebudil lásku. Odmietaš niekomu prejavovať lásku a dávať do vzťahu viac. Ak sa ti niekto zapáči, neberieš to vážne a povieš, že by to aj tak nešlo.

Vraj sa nikdy nevydáš, pretože dnešný svet ti nič dobré neponúka a dobrí muži sú už zadaní.

Vraj si nikdy nenájdeš niekoho, kto ťa bude skutočne milovať.

Vraj dnešné vzťahy nestoja za veľa a ty nemieniť trpieť.

weheartit.com

Chápem ťa. Dnes nie sú vzťahy komplikované, no ľudia áno. A ty si to veľmi dobre uvedomuješ. Áno, je naozaj skvelé o tom vtipkovať s kamarátkami, ktoré sú tiež slobodné, v podstate šťastné no ak premýšľajú o svojej budúcnosti, začnú pochybovať, či nájdu niečo skutočne hodnotné vo svojom vzťahu s niekým, kto to bude myslieť skutočne vážne.

Máš plné právo sa chovať na dnešný svet a na dnešných ľudí. No nikdy nehovor, že sa nevydáš! Možno boli v tvojom živote len tí, ktorí ťa pripravili na niečo lepšie. Na niečo, čo si budeš vážiť, keď to príde a nikdy to už nebudeš chcieť stratiť. Si ešte mladá a možno naozaj málo skúsená, aby si mala hneď niekoho, kto by mal byť tvojim manželom.

Nezúfaj. Raduj sa zo života, pretože aj tieto skúsenosti ťa robia silnejšiou a budeš pripravená na toho pravého. Nestrachuj sa o svoju budúcnosť a o lásku v nej. Všetko krásne na teba len čaká. Neopovrhuj ľuďmi a nehovor, že si ťa nikto nebude vážiť a že radšej budeš sama. Nehovor tak.

Ver, že jedného dňa sa to všetko zmení.

Ver, že skutočne zažiješ lásku, po ktorej túžiš.

Bude nezabudnuteľná.

A ty nikdy už nepovieš, že sa nevydáš. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating