instagram/marian_sicko

Miluješ záhady a nemáš strach, keď sleduješ mysteriózne príbehy? Potom pre teba máme zopár skvelých tipov na miesta, kam by si sa mohla vybrať najbližšie na výlet. A všetky nájdeš na našom krásnom Slovensku.

Čo tak spojiť pohyb v prírode s poznávaním histórie, ktorá naháňa strach? Aj keď si bojko, nasledujúce tipy ťa desiť nemusia. Teda, pokiaľ záhadným príbehom neuveríš.

Čachtický hrad

Keď sa povedia slová záhada a hrad, zrejme každému ako prvé napadne Čachtický hrad. Niet sa čomu čudovať. Dnes už zrúcanina hradu z 13. storočia bola domovom Alžbety Bátoriovej, ktorá bola podľa legiend naozaj krutou pani.

Príbehy hovoria o to, že Čachtický hrad mal byť miestom mučenia najmä mladých dievčat, od ktorých mala Čachtická pani čerpať energiu a krásu prostredníctvom ich krvi. Ako to bolo naozaj, sa už nikdy nedozvieme, ale na tomto mieste budeš mať naozaj čudný pocit.

Šarkania diera

Súľovské skaly skrývajú v sebe prírodnú pamiatku, s ktorou sa tiež spájajú rôzne legendy. Jaskyňa Šarkania diera dostala svoj názov kvôli tomu, že na tomto území kedysi prebývali draky. Aj keď sa o tom dôkazy nenašli, o vyhynutom jaskynnom medveďovi a o pravekom človeku tu žijúcom, áno. Jaskyňa je voľne prístupná.

Hrad Sklabiňa

V polovici 13. storočia vznikol aj hrad Sklabiňa, z ktorého je dnes už taktiež iba zrúcanina nachádzajúca sa blízko mesta Martin.

Povráva sa, že počas búrok tu možno vidieť tmavého rytiera bez tváre a počuť tajomné hlasy či rinčanie reťazí. Podzemné priestory obýva vraj obrovský had živiaci sa krvou a vínom. Vďaka svojim záhadám Sklabiňa odjakživa priťahovala priaznivcov čiernej mágie.

Tribeč

Názov tohto pohoria snáď pozná každý Slovák. Veď je opradený toľkými záhadami, až sa z nich stali námety na celovečerný film – Trhlina. Lesom tu sa hovorí aj slovenský Bermudský trojuholník, ktorý sa nachádza medzi Nitrou, Zlatými Moravcami a Partizánskym.

Práve tu za záhadných okolností miznú ľudia bez stopy. Či ide len o divnú zhodu náhod alebo nahlásené prípady spolu aj súvisia, sa asi nikto neodváži zistiť na vlastnej koži. Noc tu môže byť naozaj strašidelná.

Hrad Sitno

Ešte jedna zrúcanina stredovekého hradu z 13. storočia je u nás spojená so záhadami. Hrad Sitno, ktorý nájdeš Štiavnických vrchoch, dýcha naozaj mystickou atmosférou.

Tvrdí sa, že sitnianski rytieri tu prebývajú dodnes, a ak sa obyvatelia ocitnú v núdzi, vrch Sitno sa otvorí a statoční rytieri im prídu na pomoc. Iní označujú Sitno za pekelnú bránu či domov nenarodených duší.

Spojitosť s peklom pramení v povestiach, ktoré hovoria, že sa na vrchole Sitno nachádza brána do pekla, pretože vrchol v minulosti slúžil ako pohrebisko a miesto obetných rituálov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórie Cestovanie