pinterest.com

„Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtáky krídla.“ John Ruskin

Každá z nás máme obdobia, kedy radšej pozeráme filmy, veľa pracujeme alebo skrátka sme moc zaneprázdnené, zaujaté niečím iným, ako čítaním kníh. I mne sa stali knihy na istý čas cudzími. Avšak posledný rok som opäť pochopila čaro kníh a čítam kdekoľvek a kedykoľvek.

Prinášame ti zopár dôvodov, prečo by si mala opäť začať čítať:

Svet fantázie

Oh, ako ja len milujem to čaro kníh. Odrazu máme v hlave oveľa viac nápadov, myšlienok, príbehov, predstavujeme si nové veci, ľudí, naše sny sa nám zdajú oveľa reálnejšie a vnímame naše okolie oveľa krajšie.

large-9 pinterest.com

Tak chyť knihu a vytvor si príbeh okolo seba =)

 Budeš múdrejšia

Či už tomu veríš alebo nie, avšak ja ako dlhoročná čitateľka ďakujem knihám, že ma i v skorom veku naučili výrazy, ktoré vtedy priemerný teeneger nevedel. Taktiež sa mi vycibrila pamäť, lepšie viem komunikovať a mám lepšiu slovnú zásobu.

large-11 pinterest.com

Menej vystresovaná 

Život nie je vždy jednoduchý, a tak sa v ťažkých dňoch zabalíš do svojej obľúbenej deky, popíjaš čajík a čítaš si svoju obľúbenú knihu. Si teraz uprostred upršaného Londýna so svojím milým či sa plavíš na lodi okolo sveta? Však je ten život príjemnejší, ak máš knihy ako spoločníčky? =)

A čo je najdôležitejšie: Ženy, ktoré čítajú sú nebezpečné! 

Je tomu tak. Ženské, ktoré čítajú sú omnoho rozhľadenejšie, vedia sa viac orientovať vo svete, lepšie rozmýšľať svojsky, vedia lepšie komunikovať, majú skvelé nápady a hlavne sú nebezpečne slobodné. V knihách boli už v Paríži, zažili letnú romantiku na Bali alebo bojovali proti zložinu v San Franciscu. Čo už také ženy môže prekvapiť či zničiť? =)

Moje tipy na relax s knihami: 

Môj smutne slávny príbeh – Kate Manning

Nič nás nerozdelí – Veronika Vajayová

Most kolibríkov – Enja Rúčková

Tiene Bieleho orgovánu – Zuzana Široká

Manželka, ktorá utiekla preč – Tess Stimson

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife