elitedaily.com

Každý sa sťažuje na dnešnú dobu, na dnešné vzťahy, na to, ako to dnes funguje. Na to, že čistá láska a úprimnosť sú už len raritou. Žiaľ, dnešná doba v tom nehrá žiadnu rolu. Tú dobu sme si vytvorili my.

Nechcem vzťah, v ktorom by som musela uplatňovať hry a taktiky, aby som si ťa získala na svoju stranu a udržala si ťa. Nechcem vzťah, v ktorom sa budeme musieť na niečo hrať. Nechcem vzťah, v ktorom budú veci, o ktorých sa radšej nebude hovoriť, pretože by sa to pokazilo, pretože vyjadrenie istých citov a myšlienok sa rovná prejavom slabosti.

pexels-photo-289701 pexels.com

Ako sa píše v jednej známej knihe, ak niekoho máš rada, tak má nad tebou moc. Keď sa nad tým hlbšie zamyslím, niečo na tom bude. Tým, že ti na tom človeku záleží, mu dávaš povolenie na to, aby si bola vďaka tomu, čo máte, šťastná, ale zároveň má moc ťa sklamať, zraniť, ublížiť. Lenže ten, kto ťa naozaj miluje ti neublíži. Nechcem s tebou súťažiť o moc vo vzťahu, nechcem s tebou súperiť o to, kto „ľúbi menej“, len aby tým pre istotu chránil samého seba a svoje srdce, nechcem súťažiť o to, ktoré ego ostane neporušené, nechcem s tebou hrať hru, v ktorej budeme hrať o miesto víťaza a porazeného….

pexels-photo-248016 pexels.com

Stále žijem v naivnej predstave, že úprimné silné vzťahy existujú. Verím, že existujú vzťahy, v ktorých sa nehrá divadlo, ale žije ozajstný život, len s tým rozdielom, že prítomnosťou milovanej osoby je ešte krajším. Verím, že sú vzťahy , v ktorých sa problémy riešia v snahe vzťah zachrániť, nie potopiť ho.  Nebudem ťa milovať len vtedy, keď budeš robiť to, čo chcem ja, budem ťa milovať, keď budeš sám sebou. O tom je láska.. tá nesebecká , čistá, úprimná..a práve tá nemizne z dňa na deň. Lebo je ozajstná. Keď dvaja milujú rovnako a naozaj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating