unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kým si bol súčasťou môjho života som si nevedela predstaviť čo i len jeden deň bez teba. Nedokázala som si predstaviť, že sa budem každé ráno prebúdzať s pocitom, že mi ráno nenapíšeš dobré ráno, nebudeš mi svojimi správami robiť spoločnosť každý deň, neprídeš za mnou každý večer. No dnes to už dokážem.

Začiatok je vždy ťažký no nie? Prvú noc som nevedela spať, prvý deň jesť nie to ešte rozmýšľať nad niečím iným ako nad tebou. V slúchadlách mi hrali stále pesničky, ktoré mi ťa pripomínali. Nie som ten typ človeka, čo by obsedel na mieste alebo čakal, čo mu pod ruky spadne aby s tým mohol začať pracovať. Prišli na rad menšie depresie. Prvých pár dní to bolo veľmi ťažké, no po každej búrke vždy nakoniec vyjde slnko. Začala som sa na veci pozerať inak. Obklopovať sa vecami, ktoré ma robia šťastnými, či počúvať hudbu, pri ktorej som nemyslela na naše spoločné spomienky.

pexels.com

Dnes sa na veci nepozerám tak skepticky. Niekde ma tá bolesť posunula. Uvedomila som si, že nie všetko zlé nemôže byť ešte horšie. Všetko sa deje tak ako sa má. Občas sa pristihnem ako počas dňa moja myseľ zablúdi k tebe, ale už to nie je také časté ako predtým. Prestala som plakať kvôli tomu, že tu nie si, že si navždy odišiel. Je mi dobre. Som šťastná a vďačná za to, čo mám a verím, že raz príde aj to na čo čakám a čo si mi ty nemohol dať. Robiť to čo ma baví a zamestnáva je podľa mňa jedna z vecí, ktoré ma začali napĺňať a napĺňajú ma vždy vtedy, keď si myslím, že veci nemajú zmysel.
Pretože ako sa hovorí:

Nie každý človek ostane navždy a my musíme stále kráčať ďalej a byť im vďační za to, čo nám dali.“ – Som idealista.

pexels.com

Prejde to a všetko bude fajn, veta, ktorou som sa zo začiatku musela klamať, aby som sa držala nad vodou, dnes sa už nemusím presviedčať, že všetko bude fajn, pretože všetko je fajn. Naučila som sa vážiť si samú seba, vážiť si ľudí, ktorý pri mne stoja, usmievať sa a tešiť sa z maličkostí, ktoré ku mne prichádzajú každý deň. Možno by som bola šťastnejšia po tvojom boku, alebo som si to aspoň predtým myslela a preto som sa naučila byť šťastná bez teba. Nikto v tvojom živote nie je samozrejmosťou a aj najlepší priateľ, ktorého teraz máš tu za rok nemusí byť, práve preto, je lepšie sa s týmto vecami zmieriť. Čím skôr tak urobíš, tým skôr ti bude lepšie. Samozrejme prídu dni, keď budeš mať pocit, že musíš vytočiť to číslo, že musíš zavolať tomu človeku, no stále je to len pocit.

Viem, že môj život sa teraz zmenil, ale som takto šťastná a za všetku bolesť, ktorá ma posunula niekde inde som vďačná. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating