Zaľúbený pár
Pexels/Kate Andreeshcheva

Keď stretneš niekoho, kto sa ti hneď zapáči a osloví ťa svojím výzorom a správaním, v tej chvíli prestávaš triezvo uvažovať. Preberú to za teba hormóny a emócie, ktoré veľmi rýchlo prekričia to, čo si myslí rozum.

Ak máte obaja rovnaké pocity a bezhlavo sa vrhnete do nového vzťahu, môže to priniesť viac škôd ako úžitku. Najväčšou chybou je, že sa nestihnete ani poriadne spoznať. Riešite iba chémiu, ktorá je medzi vami a vášeň, ktorá vás spojila a nebránili ste sa jej.

Všetko síce vyzerá dokonalo, no namiesto úvodného spoznávania trávite viac času v posteli, kde na slová nie je veľa času. Prichádzate tak o to, aby ste sa jeden o druhom dozvedeli všetko podstatné. Neviete, čo má ten druhý rád, čo sa mu naopak nepáči alebo aké sú jeho sny do budúcna. Neviete takmer nič o svojej minulosti.

Je pravda, že emócie sa dajú v takýchto prípadoch zvládať ťažšie, no nemala by si to podceniť. Keď to úvodné nadšenie opadne, zrazu môžete zistiť, že vlastne neviete, aká je vaša polovička. Začnú vám na sebe prekážať veci, nebudete sa mať o čom baviť, pretože na rozbehnutý vlak je už ťažké naskočiť.

Ešte horšie to môže dopadnúť vtedy, ak svoj vzťah uponáhľate až tak, že sa k sebe hneď nasťahujete alebo budete nebodaj chystať svadbu. Nepoznáte predsa sny a plány toho druhého. Čo urobíte, keď zistíte, že sa úplne rozlišujú a máte úplne iné hodnoty a očakávania od toho, ako chcete prežiť svoj život?

Samozrejme, že sa to nemusí stať aj tebe. Iba ťa chceme varovať pred tým, aby si sa do ničoho nevrhala bezhlavo. Všetko má svoj čas a začiatok vzťahu si ho naozaj vyžaduje. Najskôr sa spoznajte, aby sa medzi vami vybudovala dôvera, rešpekt a taktiež láska. Až potom začnite konať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating