Pár vo vzťahu

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nie sú to žiadne filmy, romantické ani dramatické. Je to sám život, ktorý píše príbehy, dáva nám lekcie a učí nás, ako si hľadať šťastie. To prichádza ruka v ruke s láskou. A práve vtedy by sa malo násobiť. Vo vzťahu máš nájsť samu seba, ale zároveň byť vďaka svojej polovičke naplnená. Robiť to, čo ti hovorí srdce a nie to, čo od teba niekto vyžaduje.

Keď sa zamiluješ, si kvôli svojmu partnerovi ochotná urobiť čokoľvek. Vraj láska je slepá, čo už. Snažíš sa, aby si vyzerala čo najlepšie, meníš svoje správanie, aby si si ho získala.

Po čase zistíš, že vlastne väčšina vecí, v ktorom máte právo rozhodovať rovnako, sa prispôsobuje tomu, ako to chce on. Akoby si stratila svoj hlas, no kvôli nemu si radšej ticho.

Vo vzťahu je to o vás, nie o ňom

Ale ani o tebe. Teda, pokiaľ nejde vyslovene o tvoje šťastie, pretože pri ňom sa nemôžeš pozerať na nikoho iného. To, že si zamilovaná ešte neznamená, že musíš svoju polovičku „poslúchať“, aby bol pokoj v rodine.

Tieto časy sú dávno za nami. Milujúci partner by ťa mal rešpektovať rovnako, ako aj ty jeho. Nesmie byť sebecký a myslieť si, že je kráľom. Pretože bez kráľovnej nie je ničím iným, len manipulatívnym slabochom.

Či si single alebo si vo vzťahu, vždy rob to, po čom sama túžiš. To, čo chce tvoje srdce, to, čo je podľa teba správne, to, čo vyjadruje tvoje hodnoty a presvedčenia. Nemeň sa kvôli niekomu, kto ti dáva falošnú lásku. Lebo ak by bola pravá, nikdy by si nedovolil robiť niečo, čo by ťa robilo nešťastnou.

On nemá právo rozkazovať ti, ani ťa meniť. Jediné, na čo máte právo obaja, je počúvať sa navzájom, hľadať kompromisy a správať sa voči sebe s úctou. Ak to tak nie je, potom si zaslúžiš niekoho lepšieho. Niekoho, komu bude záležať na tom, čo chce tvoje srdce i tvoja duša.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating