Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Viem, že sa cítiš zlomená a že naňho nevieš zabudnúť. Stále ti na ňom záleží a každého s ním porovnávaš. Máš na to právo, prežili ste spolu skutočne dlhú dobu.

Áno, dlhoročný vzťah je naozaj úžasná skúsenosť. Naučí ťa, akoby sa k sebe ľudia mali chovať. Dospeješ v ňom. Naučíš sa, že komunikácia je alfa-omega. A že vďaka nej sa buduje dôvera. Je krásne niekoho tak dlho spoznávať. Vidieť ho vo všetkých možných situáciách a sledovať ako sa prejavuje jeho charakter. Vidieť ho jednať s inými ľuďmi, ako je zábavný a otvorený. Ako ho majú všetci radi a ty vlastne tiež. Možno aj práve vďaka tomu, aký dokáže byť v spoločnosti. A potom sám, osamote s tebou je ešte úžasnejší, stále rovnako vtipný, doberačný, uvoľnený a úprimný. Celá jeho osobnosť bola to, čo si milovala. A keď opadla zaľúbenosť a začala si vidieť jeho chyby, tak ti práve na ňom pripadali tak zvláštne rozkošné, aj keď ťa vždy dokázali priviesť do šialenstva. Avšak nebolo to navždy. Po tom dlhom čase láska nejako vyprchala. Možno ani nie z tvojej strany ako z jeho a ty si bola nútená priznať si, že iba jeden človek vzťah neutiahne a je načase to zabaliť…

A teraz ,pomaly rok od rozchodu, možno práve ležíš v posteli ako ja a premýšľaš, kde nastala chyba. V ňom? Vo mne? Bola tam vôbec nejaká? Ako mám teraz nájsť lepší vzťah, keď práve on mi ukázal ten najlepší? Tak ideálny, v ktorom sme si rozumeli ako najlepší kamaráti, doberali sa ako súrodenci a ľúbili sa ako spriaznené duše. Nedá sa na to zabudnúť. Spomienok je priveľa. Ťažko sa cez to preniesť. Zostala som sama. Po takom dlhom čase je to neskutočný nezvyk. Zvláštny pocit, s ktorým sa nedá len tak ľahko vyrovnať. A mám pocit, že to prázdne miesto po ňom nemôže už nik zaplniť, že nik už nemôže a nebude ako on. Každý ďalší sa môže len pokúšať prekročiť jeho tieň. Stanovil latku príliš vysoko.

zdroj:varuskha

Jediné, čo zostáva je nádej. Že raz príde lepší ako on, ktorý ma doplní presne tak isto ako on, ale na rozdiel od neho ma neprestane v polovici ľúbiť. Potiahne to až po hrob. Vyžaduje si to len čas. 

Ver tomu aj ty! Mala si tú možnosť si skúsiť niečo tak úžasné ako dlhé súžitie so super človekom. Naučil ťa veľa, ale je čas sa pohnúť ďalej. Prekroč jeho tieň na tvojom srdci a neboj sa milovať znova a naplno!

foto: weheartit 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating