pexels/olly & instagram/adinistorfoto

Mnohí by si mysleli, že bývanie s rodičmi a s partnerom je neporovnateľné. Avšak, pri zamyslení sa nad malými drobnosťami zistíš, že vlastne obidve etapy tvojho bývania mali svoje plusy aj mínusy, a taktiež sa od seba v mnohom nelíšia.

Bývanie s rodičmi je skvelé, strava zadarmo, strecha nad hlavou, prísun vreckového denne a dokonca aj vždy upratané či navarené. Všetko je to ružové, pokiaľ nepríde vek, kedy sa už nechceš spovedať, prispôsobovať sa potrebám celej domácnosti a jednoducho si chceš užívať život a bývať vo vlastnom. Avšak, žiť sama s priateľom je oveľa náročnejšie ako sa násťročným zdá.

Ak ideš bývať s priateľom toto je 6 vecí, ktoré budú rovnaké ako bývanie s rodičmi.

1. Blbé otázky

“Kedy si jedla? Kedy prídeš? S kým ideš von? Prečo si to neurobila?” Áno, aj priatelia sa zaujímajú o to, kde sa práve nachádzaš, s kým ideš von a či máš plný žalúdok. Nie síce formou ako sa to pýtajú rodičia, ktorí ti radi dajú aj v tvojich 20-tich rokoch večierku, ale otravné je to podobne.

2. Upratovanie

Väčšinou dievčatá, teda dcéry, boli nútené pomáhať mamine s upratovaním. Bratia sa mohli váľať a občas niečo povysávali alebo si aspoň upratali izbu. Aj napriek tomu, že dnešný muži sú uvedomelí a mnohí z nich pomáhajú svojim polovičkám, väčšina práce bude aj tak na tvojich pleciach. Akurát ťa do toho nikto nebude hnať.

3. Jedlo

Kúpila si si úžasný jogurt a nechala si ho v chladničke na neskôr. Celý nasledujúci deň sa na neho tešíš a po príchode domov nájdeš len prázdny kelímok. Áno. Ako doma pri rodičoch, tak aj doma s priateľom sa na veci, ktoré nie sú označené sťahuje pravidlo, prvý berie.

4. Vychádzky

Pri rodičoch bol problém s večierkou a neustálym výsluchom, u priateľa je to boj o večer s kamarátkami, o outfit, v ktorom chceš byť hviezda, ale on by bol najradšej, aby si bola v rozťahanej mikine a teplákoch, a k tomu sa pridá kázeň o iných mužoch. Je však isté v oboch prípadoch, že kým sa dostaneš von už stratíš chuť.

5. Požičiavanie si vecí

Mama mala stále plnú skriňu lepších kúskov alebo tam bol minimálne jeden, ktorý si si požičiavala. Teraz to je skriňa priateľa, ktorého oversize tričká ti pomáhajú vytvoriť si ležérny štýl bez nákupu v obchode.

6. Bordel

Doma to bol otec, ktorý vešal uteráky po stoličkách, brat, ktorý si nevedel po sebe umyť pohár a pes, ktorý rozkúsal všetko, čo bolo na zemi. Priateľ je síce len jeden, ale na povešané handry či uteráky majú všetci chlapi patent, a tak sa tohto zlozvyku asi nikdy nezbavia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating