instagram/officialjamesfrancoo/ashley_judd

Svetové celebrity nás vedia občas poriadne prekvapiť. V tom dobrom slova zmysle to môže byť aj vtedy, keď zistíš, že nie sú len tvárou, ktorá sa na teba pozerá z televízie. Verila by si, že mnoho z nich pred veľkou slávou makalo aj na svojom vzdelaní? Týchto 7 celebrít ťa možno prekvapí, ale aj oni získali titul na vysokej škole! Na koho by si to vôbec nepovedala?

Kanye West

Úspešný hudobník a manžel Kim Kardashian. Nedávno dokonca aj kandidát na prezdidenta USA, mal podľa svojich slov aj na strednej škole samé jedničky. Dokonca získal titul na umeleckom inštitúte v Chicagu. Treba však podotknúť, že členkou katedry bola aj jeho matka, Dr. Donda West.

Angela Bassett

Herečka, ktorú môžeš poznať zo seriálov ako 9-1-1, American Horor Story, či filmu Black Panther. Angela je talentovaná, no okrem toho aj veľmi inteligentná žena. Už v roku 1980 získala titul bakalára z afroamerických štúdií, o niekoľko rokov neskôr magisterský titul na Yale School of Drama, a v roku 2018 aj Ph.D. na Yale University.

Miuccia Prada

Módna návrhárka a vedúca dizajnérka značiek Prada a Miu Miu, Miuccia Prada, nemala celý život oči iba pre módny svet a podnikanie. Má Ph.D. titul z politických vied a vyštudovala tiež architektúru a divadlo. Nuž, je to naozaj všeobecná žena.

Rowan Atkinson

Stal sa slávny vďaka postave Mr. Beana, no tento komik tiež dbal na svoje vzdelanie. Má magisterský titul z elektrotechniky na Oxfordskej univerzite. To by si netipovala, že?

Sigourney Weaver

Herečka, ktorá je už teraz považovaná za ikonu kinematografie. Sigourney študovala dramaturgiu na univerzite Yale a tiež aj angličtinu na Stanforde. Vraj jej trvalo roky, kým si uvedomila, že sa môže živiť aj herectvom.

James Franco

Tento sympatický a talentovaný herec si získal srdcia mnohých žien. No ani on nezabudol na to, že vzdelanie mu dá dobrý základ do života. Má dokonca viacero titulov z univerzít ako Yale, UCLA, New York University, Brooklyn College či Columbia University.

Ashley Judd

Ashley bola v roku 2010 už slávnou herečkou, keď sa rozhodla získať magisterský titul na Harvarde. Ľudia, ktorí ju tam stretávali, si mysleli, že sa len pripravuje na nejakú rolu do filmu. V roku 2016 získala titul aj z politológie na Kalifornskej univerzite.

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News