pexels.com

Ten moment, tá chvíľa, ktorú môžeš byť s tým človekom. Využi to na maximum. Vytvor tie správne spomienky, ktoré sa zapíšu do srdca. Či už je to priateľ/ka alebo rodičia, starí rodičia, kamaráti. 

Vychutnaj si chvíľu s nimi, pretože nič netrvá večne. Všetko sa raz pominie aj my. A zostanú len spomienky, ktoré možno niektorí ľudia zabudnú. Aj keď príde ten čas, kedy ťa človek nespozná, nebude si ťa pamätať alebo si ťa s niekým pomýli. Ver, že to nie je jeho chyba. Človek na za to nemôže, väčšinou je to spôsobené chorobou alebo starnutím.

Ale ty si tie chvíle vieš pamätať a zapísať do srdca. Nech sa deje čokoľvek. Využi tú chvíľu. Ten čas, kedy môžeš ísť domov za rodičmi, za starými rodičmi. Sprav všetko tak, ako to cítiš. Povedz čo cítiš, pretože príde deň, kedy bude neskoro. Deň, kedy už nebudeš môcť povedať viac, dať viac, spraviť viac.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Christmas scene. happy grandparents with gifts
Zdroj: pe­xels.com

Ja viem, ľahko sa povie niečo, čo si myslíš, že nebude opätované alebo to nepochopia. Sú ľudia, ktorí nemajú potrebu prejavovať si lásku. Ale potom sú tu ľudia, ktorí to nepočuli veľmi dlho a ty im vieš spríjemniť deň a možno aj život. Nikdy nevieš, ktorí ľudia sú tí, čo to naozaj potrebujú.

Niekomu tým môžeš zachrániť život. Pretože si im povedal, že si rád, že ich máš, že ich poznáš a môžeš byť s nimi. Nie je nič krajšie ako tráviť čas s ľuďmi a rodinou. Všetko raz pominie. Jediné, čo ostane sú spomienky a možno fotky, ktoré nám to pripomenú. 

Zdroj: pexels.com

Nečakaj pokiaľ bude neskoro. Neodkladaj to. Jedného dňa môžeš ľutovať, že si nespravil niečo, čo si mohol. A už bude neskoro.

„Povedz to. Urob to. Nič netrvá večne.“

Užívaj si čas s ľuďmi, na ktorých ti záleží.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife