Zaujímavosti o milovaní

Intimitu a milovanie považujeme za súčasť nášho života, no viac sa o tom nezamýšľame. A to je veľká škoda, pretože ide o tému plnú podnetných informácií. Na svojom instagramovom profile @dr_istwi to zhrnul aj doktor Štefan Petrík, ktorý pravidelne zverejňuje rôzne zaujímavosti nielen o milovaní.

Aby si si neustále rozširovala svoj všeobecný prehľad, mala by si mať oči otvorené a vyhľadávať nové informácie. Napríklad na sociálnych sieťach nestačí sledovať iba influencerov a známe osobnosti, ale odporúčame aj náučné profily, z ktorých si odnesieš niečo viac ako len zľavový kód na nákup.

Jedným z takýchto profilov je aj ten Štefana Petríka, ktorý sa venuje aj se*ualite v číslach. Niektoré štatistiky sú pritom naozaj veľmi zaujímavé.

Vedela si, že…

1. Ani nie polovica (40 %) slovenských žien dosahuje orgazmus pri pohlavnom styku.

2. Milovanie slovenských žien a mužov trvá v priemere 24 minút.

3. Vyše jedna tretina (36 %) slovenských žien praktizuje orálne dráždenie partnera menej ako v polovici stykov. 12 % ho nepraktizuje vôbec.

4. Jedna štvrtina (25 %) slovenských mužov praktizuje orálne dráždenie partnerky menej ako v polovici stykov. 9 % ho nepraktizuje vôbec.

5. Skoro jedna štvrtina (22 %) slovenských žien a mužov malo viac ako 10 príležitostných partnerov alebo partneriek „na jednu noc“.

6. Viac ako polovica (61 %) slovenských žien a mužov má skúsenosť s pohlavným stykom s náhodným partnerom. Až 32 % pri náhodnom styku nepoužíva žiadnu antikoncepčnú metódu.

7. Až jedna štvrtina (26 %) slovenských žien a mužov charakterizuje svoj prvý pohlavný styk ako bolestivý alebo nepríjemný.

8. Milostná predohra trvá u slovenských žien a mužov v priemere 14 minút. Muži preferujú 7-minútovú predohru, ženy zase 14-minútovú.

9. Jedna štvrtina (26 %) slovenských žien a mužov už mala súčasne dvoch alebo viac milostných partnerov.

10. Až 16 % mladých ľudí posiela správy o svojich se*uálnych túžbach neznámej osobe a 10 % posiela neznámej osobe aj svoje odvážne fotky.

Dvojica v objatí
zdroj: Instagram/couplegoals

11. Ženám trvá v priemere 14 minút, kým dosiahnu svoj vrchol.

12. Mužom trvá dosiahnutie vrcholu v priemere 4 minúty.

13. Približne 66 % žien už niekedy predstieralo orgazmus. Z mužov to bolo iba 17 %.

14. 3 z 10 slovenských žien a mužov nemá dostatok času na uspokojivú milostnú aktivitu.

Čo hovoríš na tieto zaujímavosti o milovaní? Prekvapili ťa niektoré z nich? Ak by si chcela oživiť stereotyp vo vašej spálni, prečítaj si našich 7 tipov

Zdroj: Instagram/dr_istwi

Viac z kategórieDating