Photo by Anna Shvets from Pexels

Väčšina obyvateľov Veľkej Británie chce po tom, ako odznie pandémia koronavírusu, aspoň v niečom zmeniť svoj život, ktorý žili pred pandémiou. Podľa prieskumu renomovanej britskej agentúry YouGov, ktorého výsledky v piatok priniesla britská BBC, len deväť percent Britov chce, aby sa ich život vrátil po odznení pandémie do starých, pôvodných koľají.

Naopak, až 54 percent respondentov súhlasilo s tvrdením: „Dúfam, že sa niektoré veci v mojom živote zmenia a dúfam, že sa z toho ako krajina poučíme„.

Tesná nadpolovičná väčšina, 51 percent respondentov, v prieskume uviedla, že je podľa nich momentálne čistejší vzduch ako v časoch pred pandémiou, a 27 percent opýtaných zaznamenalo častejší výskyt divo žijúcich zvierat.

zdroj: Photo by Kate Trifo on Unsplash

Štyridsať percent Britov uvádza, že vo svojom okolí teraz cítia silnejšiu spolupatričnosť, a 39 percent tvrdí, že sú teraz v častejšom kontakte so svojimi priateľmi a rodinnými príslušníkmi – hoci, prirodzene, väčšinou len na diaľku.

Nejednoznačné sú výsledky v oblasti športu a fyzickej aktivity. Deväť percent opýtaných uvádza, že sa cítia byť „v kondičke“, 27 percent tvrdí, že športujú teraz dokonca viac ako v časoch pred pandémiou. Ešte viac, 36 percent respondentov, však uvádza, že teraz športujú menej.

 

Zdroj: bbc.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News