Sny by sa nikdy nemali končiť dosiahnutím dospelosti. Za týmito siedmymi snami sa oplatí ísť, aj keď si už prekročila dvadsiatku.

Len bytosť menom človek je schopná pozerať sa za horizont. Ak máš sny, zároveň máš v sebe všetko potrebné na to, aby si ich mohla dosiahnuť. Práve sny sú tou najlepšou motiváciou, ktorá nás ťahá dopredu. Toto je sedem snov, ktoré by mali nasledovať všetci dvadsiatnici. Práve kvôli ním sa im môže kvalitatívne zmeniť spôsob života. A to rozhodne stojí za to. Každý z týchto snov si vyžaduje určitú dávku odvahy. Ak sa bojíš, skús myslieť na to, že každá skúsenosť ťa obohatí. Nech už skončí akokoľvek.

#1 Presťahuj sa do vysnívaného mesta

Photo by Markus Leo on Unsplash

Nechceš celý život prežiť v rodnej dedine? Je to úplne v poriadku. Ak ťa to ťahá niekam ďalej, pokojne si zbaľ batoh. Je jedno, či sa vyberieš do Londýna, Paríža či do Trnavy. Veď domov je tam, kde je tvoje srdce.

#2 Stretni sa so svojím idolom

Photo by David Yanutama on Unsplash

Ak v sebe nosíš meno človeka, ktorý ťa inšpiroval, urob všetko preto, aby si sa s ním stretla. Vyber sa na jeho prednášku, choď na jeho koncert. Stretnutie s týmto človekom ťa určite obohatí. Niekedy je to oveľa jednoduchšie, akoby sa na prvý pohľad zdalo.

#3 Zamestnaj sa v spoločnosti, ktorú máš najradšej

Photo by rawpixel on Unsplash

Možno pri tejto rade zdvihneš obočie. Odborníci však radia, že by si sa o to predsa len mala pokúsiť. Ak máš spoločnosť, ktorá ťa zaujala svojim prístupom, urob všetko preto, aby si sa tam dostala. S najväčšou pravdepodobnosťou nezačneš pracovať na vysnenej pozícii, ale nejako predsa len začať treba. Hlavná vec, že si v tej „svojej“ vysnenej spoločnosti.

#4 Pretav vášeň na profesiu

Photo by Olia Gozha on Unsplash

Všetci máme v sebe nejaké talenty. Ak sa ti ich podarilo odokryť, máš napoly vyhrané. Ak v tebe nejaká činnosť prebúdza vášeň, neváhaj sa do nej úplne ponoriť. Pokús sa to, čo robíš rada, premeniť na zdroj príjmu. Pretože inak ti hrozí, že celý život budeš robiť to, čo neznášaš. A chodiť do práce len kvôli peniazom je to najsmutnejšie na svete.

#5 Spoznávaj okolitý svet

Photo by Damir Bosnjak on Unsplash

Investovať do cestovania sa vždy oplatí. Zážitky a skúsenosti, ktoré si z ciest prinesieš, ti nikto nemôže ukradnúť. Skús preto navštíviť čo najviac miest. Neodkladaj to na potom. Pretože „potom“ nikdy nenastane.

#6 Čo najskôr sa osamostatni

Photo by Drew Coffman on Unsplash

Nemusíš sa rovno presťahovať do veľkometrážneho bytu. I podnájom s kamarátkami ti pomôže postaviť sa na vlastné nohy. Čím skôr sa naučíš starať sa o seba, tým lepšie. Je to skúsenosť na nezaplatenie.

#7 Nájdi sa

Photo by Alexandre Pimentel on Unsplash

Nasleduj svoj vnútorný inštinkt. Rob veci, ktoré cítiš, že musíš urobiť. Len ty sama si zodpovedná za kvalitu svojho života. Preto sa nechaj viesť vnútorným pocitom, ktorý nikdy nesklame.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.