Nastal čas, aby si privítala zmenu. Hovorím o zmene, ktorá príde do tvojho života, pretože vieš, že je niečo zle a že sa necítiš dobre. Môže ísť len o malé zmeny, ktoré musí urobiť na svete každý (a každý urobí iné zmeny), aby sa znovu cítil dobre a sebavedomo. Dnes ti prinášam „návod“ a zároveň aj 4 signály toho, že potrebuješ zmenu aj ty.

Stále ťažšie a ťažšie sa zobúdzaš s tým, že bude dobrý deň

Snažiť sa myslieť pozitívne je dobré rozhodnutie, ale ak vieš už hneď od rána, že tento deň nebude dobrý, mala by si niečo zmeniť. Pretože ty si tu na to, aby si zažívala každý deň niečo pekné a niečo dobré. Ak to tak necítiš, vieš, že je niečo zle.

zdroj: pexels.com

Väčšina tvojich vzťahov sa rozpadá

Urob si trochu čas a popremýšľaj o tvojich vzťahoch. Ak vidíš alebo dokonca vieš, že niektoré ochladli alebo sa úplne rozpadli, určite potrebuješ zmenu. Pretože ak niekomu povieš občas „nie“ namiesto stále opakujúceho sa „áno“ a ten niekto pri tebe nezostane, je čas nechať ho ísť.

Uprednostňuješ únik

Rada by si utiekla. Len tak, niekam do prírody. Alebo len na prechádzku. Alebo len preč od ľudí, preč od spoločnosti. Preč od všetkého, čo ťa vyčerpáva a z čoho máš strach. Ak si sa v tomto našla a máš pocit, že musíš pred problémom utiecť, potrebuješ zmenu – jednoznačne. Pretože vieš, že útek pred problémom nie je riešenie, musíš mu čeliť.

Bojíš sa urobiť zásadnú zmenu v živote

Ak sa obávaš urobiť nejakú zásadnú zmenu v tvojom živote – či už ide o rozchod v toxickom vzťahu, výpoveď v práci, vylepšenie postavy, odsťahovanie sa od rodičov, nastaviť si hranice – o to viac to môže byť dôvod na to, aby si tie zmeny urobila.

Uvítaj zmenu včas. Nasaď nespútané tempo a zaži pocit radosti.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.