thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Častokrát máme pocit, že nám niečo chýba, že sme tak veľmi nedokonalé. Áno my, ženy. Málo pekné, málo výrazné, málo všetkého. Hrnieme sa do obchodov a skupujeme tisícky korektorov, šminiek, farieb na vlasy, tieňov. Všetko preto, že sa cítime nedostatočne krásne.

Zakrývame znamienka, ktoré máme pri pravom oku, pretože nikto iný to tak nenosí. Blonďaté vlasy prekryjeme čiernou alebo červenou, aby sme boli tip-top, pretože čierne má každá a ja nesmiem byť výnimka. Aj keď okuliare opäť prichádzajú do módy, nikto z mojich priateľov ich nenosí, tak si radšej kúpim šošovky, aby som nebola iná. Zahanbené na seba kydáme make-up, pretože na nás zaútočilo akné a my si nesmieme dovoliť ukázať, že to postihlo aj nás. Otázne je PREČO.

Nina-Zivkovic-life-dating-800x400 elitedaily.com

Túžila som byť obdivovaná všetkými, ale skutočne blízkych som počas pretvarovania a snaženia sa zapadnúť, nestretla. Perfekcionizmus sa pre mňa stal  spôsobom, ako maskovať  všetky tie moje menej perfektné alebo príliš odlišné stránky môjho ja. V škole som zúfalo dúfala, že zapadnem a budem prijatá, ale napriek môjmu úsiliu, som sa  často cítila, akoby som bola na vonkajšej strane. Nevedela som pochopiť, čo ma odlišuje. Túžila som ukryť všetky svoje rozdielne vlastnosti a postoje tak hlboko, aby som presvedčila aj samú seba, že všetky odlišnosti zmizli… no všetky boli stále vo mne.

Prečo sa teda vykašľať na dokonalosť a prijať svoje odlišnosti?

Tvoja posadnutosť perfekcionizmom prevezme väčšinu tvojho času, zaprace ti celú myseľ, a zanechá pocity úzkosti, depresie, bezcennosti, hanby, viny, a stále nebudeš spokojná s tým, kým si. Nikdy nebudeš vo svojich očiach dosť. Čím viac sa budeš snažiť dosiahnuť dokonalosť, tým viac budeš cítiť, že si neúspešná a bolesť vo vnútri bude len rásť.

Pacific-Coast-Highway-travel-800x400 elitedaily.com

Nehanbime sa za to, kým sme. Každý sme nejaký. Nebojme sa ukázať svetu svoje pravé ja. Neskrývajme svoje koníčky a záľuby iba kvôli tomu, aby nás ľudia prijali. Tí ľudia, pri ktorých sa budeme cítiť dobre, nás príjmu aj s našimi nedostatkami, našimi koníčkami. Naše JA im bude tak nesmierne blízke.

Nakoniec zistíš, že byť odlišný sa naozaj vyplatí. Zrazu pri tebe budú iba ľudia, s ktorými si rozumieš a môžeš byť sami sebou. Môžeš vyzerať tak, ako chceš a ako sa cítiš dobre. Hlavné je prijať seba a všetky odlišnosti, ktoré si sa snažila skrývať. Pretože v živote nejde o to, byť prijatý väčšinou, ale byť prijatý najmä sebou a ľuďmi, na ktorých záleží.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife