Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Každá žena je svojím spôsobom krásna a niečím výnimočná. Každá z nás skrýva v sebe nejaké tajomstvá, bolesti, radosti. V čom sa skrýva skutočná hodnota ženy?27242743702_b5844548e3_kfoto: thoughtcatalog.com

Väčšina z nás sa zvykne pri pohľade na atraktívnejšiu ženu porovnávať. A tým vlastne znevažovať samú seba. Je zvláštne, ako vidíme krásu iných žien, ale tú svoju prehliadame.         Tá skutočná krása a hodnota ženy sa skrýva v jej vnútri. To ako cíti, myslí, ako sa správa a čo pokladá v živote za dôležité. Tieto ženy majú bohatú fantáziu, skrývajú emócie. Majú v sebe veľa lásky. Oči ženy dokážu prezradiť o nej veľa. V nich sa odráža krása jej duše.

Veľa žien je vnútorne bohatých, ale navonok to nevedia prejaviť. Zanikajú v dave, pôsobia nevýrazne, človek by ich prehliadol. A možno sú omnoho krajšie, ako tie, s ktorými sa porovnávajú.

Potom je tu ešte vonkajšia krása. Niekedy mám pocit, že veľa dievčat sa stará iba o svoj zovňajšok. Myslia si, že to stačí. Veľa mužov nemôže nájsť s takou ženou spoločnú reč a čaro vonkajšej krásy časom oslabne. Je dôležité, čo má žena v hlave. Nenechajte sa zlákať do pasce o povrchnej kráse. Sú to iba prázdne reči.

tumblr_objqmsFQNm1s6pib7o1_1280foto: napoleonfour.com

Je pravdou, že v dnešnej dobe plnej fotiek, ktoré sa nezhodujú so skutočnou podobou človeka, kozmetických prípravkov a všelijakých iných vymožeností, ktoré zaručujú, že nás zmenia od základov, je ťažké posúdiť, ktorá žena je naozaj atraktívna. Čo je pravé a čo už je práca šikovných odborníkov alebo skvelých prípravkov, ktoré zmenia našu tvár na nepoznanie.

Ženy sú silné. Vnútorne silné. Aspoň by mali byť. Mať svoj názor, vedieť zaujať správny postoj, poznať svoje smerovanie. Vedieť, čo chcú. Žena by sa nemala nechať vodiť za ručičku. Musí veriť v samú seba. Vedieť sa spoľahnúť sama na seba.

Krása nie je nič fyzické. Je to o tom, ako sa žena cíti. Ak má zdravé sebavedomie a má čo ponúknuť, odrazí sa to navonok. Dôležité je, vážiť si hlavne samú seba. Stanoviť si hranice, ktoré nedovolí žiadnemu mužovi prekročiť.

foto: Dina Giangregorio

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife