Vytratila sa nám láska: 4 dôvody, prečo ste spolu aj keď to nefunguje

Nie vždy sa na nás počas života usmeje šťastie, ktoré nám dožičí skvelých ľudí. Niektoré páry nie sú ani trošku dobré, zväčša sa iba hádajú, no aj napriek tomu sú spolu. A vieš prečo? Nemôže za to láska, ale zvyk a ešte zopár iných vecí, ktoré nájdeš v tomto článku. Tak čítaj ďalej a ujasníš si, prečo nevieš opustiť partnera, aj keď vám to už neklape.

Nezdravý vzťah je asi najčastejší problém, ktorý prevláda v dnešnej dobe medzi mladými ľuďmi. Pokiaľ čítaš tieto slová, tak pravdepodobne do tejto skupiny patríš aj ty.

Možno hľadáš dôvod, pre ktorý zostať s partnerom, s ktorým ti to však už dávno neklape. A možno vo vzťahu zostávaš už len zo zvyku, ale neuvedomuješ si to. Predstavíme ti 4 veci, pre ktoré ešte stále žiješ v tomto toxickom prostredí, kde nie je žiadna láska.

4 dôvody, prečo zostávaš v nefungujúcom vzťahu

Zlé detstvo

Možno si v prvej chvíli povieš, že je to totálna hlúposť, pretože detstvo ťa nemohlo ovplyvniť natoľko, aby si teraz žila s niekým, koho nemiluješ. Ale opak je pravdou. Pokiaľ ti ako dieťaťu nebolo dané dostatočne veľa lásky, ktorá by ti ukázala, aký je svet skvelý, tak na to doplácaš.

Vytratila sa nám láska: 4 dôvody, prečo ste spolu aj keď to nefunguje
zdroj: Unsplash/Anthony Tran

Pravdepodobne je tvoj vzťah s partnerom plný konfliktov alebo nepochopenia a hlavne bez citov. Ty si myslíš, že je to v poriadku a presne takto to má vyzerať, lebo si niečo také prežívala aj doma.

Dokonca ťa môže ovládať strach z toho, že by si o to mohla prísť, a preto zostávaš vo vzťahu, kde nie je žiadna láska iba zvyk. Mala by si si však uvedomiť, že minulosť už nezmeníš a takto určite nemá vyzerať zdravé partnerské spolužitie.

Čo keď sa zmení?

Asi najhorší ženský sebaklam, ktorý mnohé z nás rady používajú. Ten pocit, keď sama sebe nahováraš, že sa zmení a kvôli tebe sa stane iným mužom. Nie, neurobí to. A tak isto tvoje márne pokusy zahnať ho do kúta pod podmienkou, že ak to nesplní, tak sa rozídete.

Tieto zúfalé činy sú pre neho na smiech, pretože vie, že to neurobíš a aj keby si to nakoniec spravila, tak sa k nemu vrátiš. Pretože to on má teba v hrsti a nie ty jeho.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating