Ako sa starať o psychické zdravie?

Hoci je psychické zdravie v dnešnej dobe veľmi rozoberané, na druhej strane ide o tabu tému. Každý sa jej obáva a dokonca sa nájdu takí, ktorí sa ľuďom s duševnými problémami vysmievajú. Aj 23-ročná Slovenka, ktorá nimi trpí už od puberty, nám porozprávala, aký má ťažký život aj kvôli týmto predsudkom v spoločnosti. Stretla sa s nimi v škole, v práci, ale aj v osobnom živote.

Napriek všetkému však treba dávať pozor. Nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie. Majú totiž rovnaký význam v našich životoch. Potvrdila ti to už odborníčka v exkluzívnom rozhovore. TAKTO sa vyhneš duševným problémom.

Znaky, že tvoje psychické zdravie nie je v poriadku

Dnes nám psychologička Mgr. Ingrid Molnárová z online poradne MOJRA opíše zopár znakov, vďaka ktorým zistíš, že už treba vyhľadať odborníka. A vôbec nie je hanba ísť k terapeutovi. Práve naopak.

Prichádza na teba depresia? 6 spôsobov ako zaženieš každý smútok
zdroj: Unsplash/Beniamin Şinca

„Nie vždy je ľahké rozpoznať, kedy je ten správny čas obrátiť sa na odborníka. Pretože téma duševného zdravia je často tabuizovaná a stigmatizovaná. Existuje však niekoľko signálov, na ktoré by sme si mali dať pozor a ktoré by nás mali motivovať k vyhľadaniu odbornej pomoci,“ opisuje expertka na úvod.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife