Žena a jej psychické zdravie

Duševné zdravie mnohí ľudia podceňujú, no pritom je veľmi dôležité a mali by sme sa o neho patrične starať. Nielen vtedy, keď už máš nejaký problém, ale aj preventívne, aby si týmto nepríjemnostiam predišla. V tomto ti môžu pomôcť napríklad aj sociálne siete.

Nie všetky profily na Instagrame sú totiž plné reklamy a influencerov, ktorí sa snažia zaujať. Niektoré sú aj náučné a dokážu ti pomôcť a naviesť ťa na tie správne myšlienky. Vybrali sme 7 takých, ktoré sa zameriavajú na psychické zdravie, duševné problémy alebo celkovo na to, aby ti pomohli cítiť sa lepšie.

@ipcko

Ak ti niekedy nebude dobre, pokojne vyhľadaj služby IPčka, ktoré zriadilo bezplatné linky, na ktoré môžeš zavolať. Alebo im iba napíš a odborníci ti poradia. Na ich profile nájdeš zaujímavé príspevky plné dôležitých informácií.

Instagramové profily na psychické zdravie
zdroj: Instagram/ipcko

@dobrobytie

Ak máš problém napríklad s emóciami a tým, ako ich zvládať, odpoveď nájdeš na instagramovom profile Dobrobytie. Možno tam nájdeš presne tie prípady, ktorými si teraz prechádzaš.

Instagramové profily na psychické zdravie
zdroj: Instagram/dobrobytie

@ligazadusevnezdravie

O tejto neziskovej organizácii si už určite počula. Na ich Instagrame nájdeš príspevky aj v spolupráci so známymi osobnosťami. Tiež tam nájdeš vysvetlenia rôznych pojmov.

Instagramové profily na psychické zdravie
zdroj: Instagram/ligazadusevnezdravie

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife