Pexels/Liza Summer

V dnešnej dobe všetci cvičia a dbajú na zdravú stravu. Starať sa o fyzické zdravie je správne, no to duševné by sa nemalo zanedbávať. Niekedy má väčšiu váhu, než to, či si jedla za deň odporúčané množstvo zeleniny.

Tieto znaky ti prezradia, že by si sa nemala zanedbávať, ale viac sa o seba starať.

Cítiš sa vyčerpane, aj keď nič ťažké nerobíš

Máš pocit, že ťa všetko stojí príliš veľa námahy. Rýchlo sa unavíš, na nič nemáš energiu a chcela by si často oddychovať či si poobede aj pospať. Keď svoje psychické zdravie zanedbávaš, dopad to má najmä na tvoju energiu a pohyb.

Nič ťa nebaví a nemáš dôvod vstať z postele

Premáhaš sa, aby si z tej postele vôbec vstala. Keď na svojom zdraví aktívne nepracuješ, nevidíš v tom dôvod. Nemáš najmenšiu chuť „vyraziť“ do nového dňa a robiť niečo produktívne, pretože pred sebou nevidíš žiadny cieľ, ktorý by ťa napĺňal. Na ničom ti nezáleží.

V poslednej dobe konzumuješ viac sladkostí

Tento bod môže byť aj znakom toho, že si pod stresom. Avšak, ľudia, ktorí sa o seba starajú, nemajú potrebu jesť enormné množstvo sladkých alebo nezdravých jedál. Majú vyvážený jedálniček, pretože smútok a iné negatívne emócie vedia spracovať.

Ak to ty nevieš, môže sa stať, že prepadneš záchvatovému prejedaniu a nebudeš vedieť, ako sa z neho dostať von.

Odmietaš sa stretávať s priateľmi

Pretože vieš, že by si sa po ich návšteve alebo stretnutí vonku cítila ešte unavenejšie. Ak sa o svoje zdravie nestaráš, ľudia z teba dokážu vysávať energiu alebo ešte horšie, vedia ti odovzdať tú negatívnu. To je aj dôvod, prečo sa s nimi odmietaš stretávať.

Keď sa o svoje emócie a psychiku budeš starať, naučíš sa ako pracovať s pocitmi druhých a nebudeš ich prijímať, no skôr ich budeš transformovať a ľudia sa pri tebe budú cítiť lepšie – nehovoriac o tebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife