Prekvapená žena pozerá do mobilu

Zrada od blízkej osoby je niečo, čo určite nechceš zažiť. Niekedy k nej ale dôjde aj napriek tomu, že by sme to tušili. Preto sme si pre teba pripravili zopár maličkostí, ktoré môžu odhaliť, že sa niečo takéto blíži. Pokiaľ sa v nasledovných bodoch nájdeš, dávaj si pozor, aby si sa príliš nezranila. 

Náhle zmeny v správaní

Daná osoba sa úplne zmenila. Netrávite spolu toľko času a keď sa aj stretnete, môže byť odmeraná alebo prehnane kritická. Jednoducho hneď vidíš, že to nie je také, ako predtým, ibaže netušíš prečo. Na akékoľvek otázky nereaguje alebo ťa len odbije, že sa nič nedeje.

Ruší svoje sľuby

Ak ste sa na niečom dohodli, presúva to alebo úplne ruší. Dokonca ti ani nemusí dopredu ohlásiť, že mení svoje plány, a ty sa až potom dozvieš, že sa niečo deje. Nemôžeš sa na tohto človeka viac spoľahnúť, pretože vieš, že ťa môže kedykoľvek nechať v štichu.

Zrada od priateľky
zdroj: Pexels/Ivan Samkov

Vyhýba sa ti

Jedným z red flags, že sa blíži zrada od blízkej osoby, je aj to, že sa ti začne vyhýbať. Nereaguje na správy ani telefonáty a dokonca sa s tebou nechce ani stretnúť. A ak už na seba náhodou narazíte, tvári sa, akoby ste sa ani nepoznali.

Má pred tebou tajomstvá

Nevieš o ničom, čo sa deje v živote tejto blízkej osoby. Má pred tebou tajomstvá a nezveruje sa ti s ničím tak, ako doteraz. Keďže dôvera medzi vami bola naštrbená, mala by ti v hlave blikať varovná kontrolka, že sa niečo deje.

Nezaujíma sa o teba

Z predošlých bodov vyplýva aj to, že sa o teba viac nezaujíma. Nepíše ti ani nevolá a nechce vedieť, čo máš nové alebo či ťa niečo netrápi. Váš blízky vzťah viac neexistuje a aj keby si ty chcela vynaložiť nejaké úsilie, nemá záujem.

Tušíš, že sa niečo deje

Okrem predošlých bodov môže nastať ešte jedna situácia – jednoducho začneš cítiť, že sa niečo deje a nie je to nič dobré. Tvoja intuícia ťa možno nezradí a bude sa snažiť pripraviť ťa na sklamanie.

Zrada od blízkej osoby môže mať viacero podôb. Možno ti ublíži verbálne, ohovorí ťa pred inými alebo ťa sklame len to, že sa to medzi vami pokazí. Pokiaľ niečo z tohto teraz prežívaš, dávaj si pozor.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife