Unsplash/Erik Lucatero

Už určite vieš, že dokonalý vzťah neexistuje. Čomu sa však minimálne raz za život nevyhneš je, že budeš chodiť s nesprávnym mužom.

Podľa týchto znakov zistíš, že si v toxickom a nešťastnom vzťahu a mala by si rýchlo zobrať „nohy na plecia“.

Za všetko sa ospravedlňuješ

„Prepáč“ sem a „prepáč“ tam, pretože máš pocit, že všetko, čo robíš, je zlé a neprijateľné. Ospravedlňovať by si sa však mala skutočne iba vtedy, keď naozaj niečo urobíš. Pokiaľ sa ospravedlňuješ viac, než 30x za deň, niečo nie je v poriadku.

Nikdy nie si dosť dobrá

Stále si myslíš, že nie si dosť dobrá a pekná. Partner ťa nechváli, nepodporuje a keď ho prosíš o názor, len utrúsi uštipačnú poznámku. Keď sa necítiš dosť dobrá, vieš, že si v toxickom vzťahu. V tom správnom by si sa totiž vždy cítila ako tá najlepšia priateľka na svete.

Cítiš sa ako v zlatej klietke

Keď ťa partner nikam nepustí, neustále sa musíš spovedať z toho, čo si cez deň robila, kontroluje tvoj mobil a čas s kamoškami máš obmedzený, nenachádzaš sa v zdravom vzťahu. Je to zväzok plný nedôvery, podceňovania, chýbajúcej slobody a obmedzovania.

O milovaní nerozhoduješ ty

Či už máš náladu alebo nemáš, keď sa tvoj frajer rozhodne, musí to byť. Nepýta sa ťa na súhlas a ani na to, ako sa pri tom cítiš. A ty to urobíš a vydržíš, pretože vieš, že ak by si odporovala, neskôr by to bolo ešte horšie. Drahá žena, takýto prístup k intímnostiam naozaj nie je správny.

Netráviš čas s rodinou

Pretože si tvoj drahý myslí, že to nie je potrebné. Veď hlavné je, že si spolu telefonujete a vidíte sa cez sviatky. Nemá tušenie o tom, ako veľmi sa mýli. Takéto zmýšľanie je choré, pretože rodinu máš iba jednu a nikdy nevieš na ako dlho. Ak ti zakazuje tráviť s ňou čas, porozmýšľaj o rozchode. Bude to to najlepšie, čo sa ti v živote stane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating