Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Vraví sa, že s partnerom si berieme aj jeho rodinu. Nemusíme sa zrovna vydávať milé dámy na to, aby nám do života prišla svokra. Ideálny stav je, ak rodičia tvojho milého bývajú v inom meste. Najlepšie vzdialenom niekoľko desiatok kilometrov. Ak ale také šťastie nemáš, možno sa nájdeš v nasledovných situáciách.


Mamičkin miláčik

Určite budeš mať najťažšie budovanie vzťahu so svokrou, ak je tvoj frajer jedináčik. S mamičkou bol prakticky denne, poznajú sa dokonale a aj keď máš pocit, že niekedy si strašne lezú na nervy, priprav sa na to, že príde situácia, kedy si mamička zastane syna aj cez mŕtvoly. Moja rada? Nikdy, ale naozaj nikdy neohováraj jej synčeka. Ani pri večernom popíjaní vínka, kedy budeš mať pocit, že jej môžeš povedať všetko. Ona predsa vie, že nie je možno poriadkumilovný, ani že nevie vybaviť nič na úradoch a všade chodí neskoro. Nepovedala by si jej žiadne novinky, ale mohla by si klesnúť v jej očiach. Ak ho nemáš chváliť, radšej si zahryzni do jazyka.


Všetko je len na mne

Ja síce ešte vlastnú domácnosť a deti nemám, možno ani ty nie, ale určite aj ty počúvaš ženy vo svojom okolí, ako sa sťažujú na neustály stres. Zavčasu vstať, pripraviť raňajky, vychystať deti a muža, práca, nákupy, škôlka, úlohy…no strach len počúvať. A muž vyvalený na gauči. A keď náhodou s niečím pomôže, tak sa tvári ako najväčší samaritán. Myslíš si, že keď toto povieš jeho mamičke, že mu dohovorí? Dievča zobuď sa. K povinnostiam, ktoré si ty vymenovala, dopovie, že ona ešte popri tom chovala aspoň 3 druhy hydiny a chodila na roľu. Tak, ani sa nenamáhaj moja.


Výčitky

„Si ako tvoja matka“. Keď mi toto raz niekto povie, tak s ním neprehovorím týždeň. Prečo by si teda mala rýpať takto ty? Nikto predsa nemôžeme za to, akých máme rodičov. Tak ako nie sú dokonalí oni, nie je ani tvoj chlap. Ale výčitkami naozaj žiadnu hádku nevyriešiš. Takže to, že domrví všetko čoho sa dotkne, tak ako jeho otec, alebo zašpiní pri varení toľko hrncov, ako keby varil pre futbalovú 11-tku, si nechaj pre seba. Skús to svoje nemehlo občas pochváliť. Bude robiť veci s väčšou radosťou a častejšie.

Doba dnes nie je jednoduchá. Nie každý si môže dovoliť spoločné bývanie. Ver ale tomu, že bývanie s rodičmi, nech sú akokoľvek milí a priateľskí sa nedá ani len porovnať s vlastným. Preto sa snaž, aby veci išli tak, aby si nemusela riešiť komplikácie, ktoré by vo vlastnom bývaní nemuseli nikdy nastať. A nezabudni potom zavolať svokre a poinformovať ju, ako skvele sa máš.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating