Je to tak. Život, ktorý máme prebieha teraz. V tejto sekunde, minúte … Nie je to 10 rokov od teraz, nie je to o 7 kíl do teraz, nie je to ani o 4 tisíc eur od teraz. 

Jednoducho, je to LEN teraz. 

Tak prosím ŽI. Užívaj si tento život naplno ako môžeš, ži tak, ako by to bolo poslednýkrát. Rob bláznovstvá, vystúp z davu, obliekaj sa extravagantne, prefarbi si vlasy na modro, maj svoj vlastný názor na všetko čo sa ťa týka. Ak stretneš niekoho, kto neladí s tvojou dušou a srdcom, daj mu lásku, akú si zaslúži a pošli ho ďalej. Netráp sa ľuďmi, ktorí ťa nenávidia, oni tu budú stále.

unsplash.com

Zameraj sa však na ľudí, ktorí ťa milujú. Ktorí sú tu pri tebe vždy, ktorí ťa majú radi, milujú tvoj humor. Tráv s nimi všetok voľný čas a rob to, čo ťa skutočne baví. 

Nehraj sa na nikoho, kým nie si, udupeš tak svoje pravé a jedinečné ja. Odhoď masku, akú nosíš deň čo deň. Keď chceš, plač, vyplač sa ako vládzeš. Keď chceš, smej sa z plných pľúc. Tancuj v daždi. Kráčaj bosá po tráve, spievaj si slová pesničiek také, ako ich počuješ, nie také, aké sú. 

Niečo nepôjde podľa tvojich predstáv, ale to je v poriadku. Všetko je v poriadku.

No hlavne ži. Nájdi v sebe vášeň pre šport, varenie, hudbu, umenie, písanie, kultúru … existuje tak veľa možností. 

unsplash.com

Nebuď dokonalá žena, akú chce spoločnosť. Nemaj dokonalé miery, maj telo, s ktorým budeš spokojná ty, nie iní ľudia. Buď náladová, prejavuj emócie, bojuj za práva žien, buď roztržitá, buď dobrodružná, otvorená novým veciam. Pretože tak budeš cítiť, že žiješ. Adrenalín ti bude v žilách kolovať namiesto krvi.

Nájdi si svoju vlastnú definíciu toho, ako žiť. 

No nezastavuj sa, nevzdávaj to. Verím ti. Verím, že to dotiahneš ďaľeko. 

Tak neseď doma, nesleduj Hry o tróny, ale choď o svoj trón bojovať. 

Vyhráš. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.