Instagram/about.desiree

Existujú rôzne odporúčania o tom, čo by sme mali a nemali robiť vo vzťahu. Ak to však počuješ od niekoho iného, kto si tým reálne prešiel, dokážeš to pochopiť ľahšie a naozaj si to vezmeš k srdcu. Preto sme sa rozhodli osloviť niekoľko šťastných párov, aby nám prezradili svoje tajné tipy a triky.

Možno by si čakala nejaké zložité návody, no pravdou je, že ide o úplne jasné a pochopiteľné veci, bez ktorých vzťah fungovať jednoducho nemôže.

„Bude to znieť ako klišé, ale najdôležitejšia je naozaj komunikácia. O každom probléme sa porozprávame a hľadáme riešenie alebo kompromis, čo s tým urobíme.“ (Majka, 26)

„Navzájom si pomáhajte a buďte tu jeden pre druhého. Nečakaj, kým ťa priateľka požiada o pomoc, ale urob to sám od seba preto, aby si jej urobil radosť. Platí to, samozrejme, aj opačne.“ (Marek, 28)

„Musíte si dať pozor na to, aby ste neskĺzli do stereotypu a nezvykli si príliš na seba. Treba sa sem-tam prekvapovať a vymýšľať nové programy a aktivity.“ (Katka, 27)

„Nikdy nechoďte do postele pohádaní. Najskôr si to vyriešte, inak sa nezhody prenesú aj do ďalšieho dňa.“ (Tomáš, 28)

„Raz do mesiaca si urobíme rande a venujeme sa len sebe. Vypneme mobily a nenecháme sa vyrušovať vonkajším svetom.“ (Monika, 28)

„Plánujte a rozprávajte sa o spoločnej budúcnosti.“ (Martin, 27)

„Každý večer si ideme do postele ľahnúť spolu v rovnaký čas. Buď sa chvíľu rozprávame alebo ležíme v objatí.“ (Alena, 24)

„Nájdite si nejaký spoločný koníček a pravidelne sa mu venujte. Získate tak krásny čas, kedy budete môcť byť spolu aj napriek iným povinnostiam.“ (Barbora, 29)

„Ak niečo od muža chceš, na rovinu mu to povedz. Nečakaj, že mu to dôjde samému, pretože inak sa budeš iba trápiť a budeš rozzúrená.“ (Simona, 30)

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating