Vlasy sú večnou témou ženskej krásy a večne s nimi bývame nespokojné.

Ak ich máme dlhé, premýšľame nad krátkymi, ak krátke, túžime zase po dlhých. Skrátiť ich problém nie je, no ak patríš práve do tej druhej skupiny, predĺženie je otázkou aj niekoľkých mesiacov. Keď sa chceš vyhnúť umelým príčeskom a napomôcť ich prirodzenému rastu, dodržuj tieto rady!

Pravidelné podstrihávanie

Základné pravidlo, o ktorom už počula každá, ktorá po dlhších vlasoch túži. Ale úprimne, len máloktorá to aj pravidelne robí. Mnoho žien si vlasy nestrihá v mylnom domnení, že sa tak dopracujú k vysnívanej dĺžke.

Avšak končeky bývajú zničené a často sa lámu, takže aj keď vlasy od korienkov rastú, konce sa samé skracujú a tak ich dĺžka vyzerá vždy rovnako. Pravidelným podstrihávaním predídeš zničeným končekom a uvidíš, že si sa nezasekla na jednej dĺžke.

Dostatok vitamínov

Výživa pre celé naše telo prichádza zvnútra, a to platí aj pre vlasy. Práve nedostatok vitamínov môže za ich poškodenie. Mala by si si dať pozor na to, či máš v strave dostatok vitamínov B, A a C. Vitamín B podporuje zdravý rast, a vďaka zvyšným dvom budú vlasy silnejšie, takže sa nebudú tak lámať.

Masáž hlavy

Masáž či jemné škrabkanie hlavy nie sú len príjemné, ale pre rast vlasov aj užitočné! A to vďaka tomu, že sa masážou lepšie prekrvuje pokožka. Podporiť to môžeš aj pravidelným ranným a večerným česaním. Nikdy si však nečeš vlasy, keď sú mokré!

Ak ti je príjemné masírovanie, pridaj si k nemu aj olej, ktorý ti pomôže prísť k vysnívaným vlasom. Napríklad argánový – vďaka nemu budú vlasy aj hustejšie. Alebo si priprav zmes z levanduľového, jojobového a rozamrínového oleja, vďaka ktorej budú vlasy vyzerať i zdravšie.

Ak ťa zaujímajú aj iné praktické tipy, určite si pozri aj toto video!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.