Leto dáva zabrať nie len našej pokožke, ale i vlasom. Slnečné lúče, vlhké ovzdušie, morská soľ, chlórovaná voda… to sú veci, ktoré na ne nepôsobia dobre. Práve preto by sme sa mali o ne v tomto období starať o čosi viac. Dodržuj nasledujúce 4 veci, a po lete si nebudeš musieť povedať, že sa kvalita tvojich vlasov zhoršila.

Dbaj na umývanie

Po každom kúpaní v mori či v bazéne by si si mala vlasy čím skôr opláchnuť aspoň čistou vodou, aby si z nich dostala preč soľ či chlór, ktorý im škodí. Nikdy si ich nenechávaj neumyté, začnú sa ti vysušovať a farba strácať na intenzite. Pri umývaní so šampónom si daj trocha viac záležať ako je to u teba bežné. Je tam totiž toho viac čo z nich treba dostať preč.

Zvláčňujúce produkty

Aj pri výbere produktov na vlasy by si mala voliť tie, ktoré tvojím vlasom v horúcom počasí trocha pomôžu. Šampóny či kondicionéry si vyberaj také, ktoré obsahujú nejaké zvláčňujúce a hydratačné látky. Slnko si na nich totiž vyberá svoju daň a sú tak smädné ako naše telo.

zdroj: Photo by Ömürden Cengiz on Unsplash

UV ochrana

Tak ako produkty na telo, aj tie na vlasy by mali obsahovať UV filter, ktorý ti vlasy bude chrániť pred slnečnými lúčmi. Dnes už nájdeš v drogérii naozaj širokú škálu takýchto produktov. Stav napríklad na nezmývateľný kondicionér alebo sprej na ochranu pred teplom, ktorý používaš aj pri žehlení či kulmovaní.

Pravidelné maskovanie

Ak pravidelne používaš masku na vlasy, skvelé! Ale ak nie si fanúšikom tohto produktu, mala by si svoj názor zmeniť. Maska dodá totiž tvojim vlasom extra starostlivosť, a to je to, čo v tomto teple potrebuješ. Niečo navyše. Zaraď ju do svojej starostlivosti aspoň raz týždenne a tvoje vlasy budú omnoho hydratovanejšie a kvalitnejšie. Ak sa ti nezapáčila žiadna v drogérii, skús si vyrobiť svoju vlasntú, domácu!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.