Sedíš a premýšľaš, kde si znova urobila chybu. Púšťaš si dookola tie iste zamilované pesničky, utápaš sa v depresii a nevieš prísť na to, prečo si znova skončila so zlomeným srdcom. Roztrhala si už všetky vaše spoločné fotky, ale vôbec ti to nepomohlo. Len si sa utvrdila v tom, že ho stále miluješ.

Neboli ste spolu roky, ale aj pár mesiacov dokáže zlomiť tvoju snahu k pozitívnemu mysleniu. Tú si tri najčastejšie chyby, ktoré robia ženy vo vzťahu. Skús sa im vyhnúť, a nabudúce možno nebudeš tou, ktorá kopačky dostala, ale tou, ktorá ich dala.

1. Nedávaš mu voľnosť

Je piatok večer. On chce ísť s kamošmi na pivo, no ty si s ním chceš pozrieť Zápisník jednej lásky. Zostane doma. Sobota večer. On chce ísť s kamošmi na futbal, no ty ho pozveš do kina. Priestor vo vzťahu posúva hranice dôvery. Prečo by nemohol mať kamarátov? Prečo by nemohol ísť na futbal? Prečo by nemohol mať vlastné záujmy?

Zamysli sa nad tým. Prečo chceš, aby sa všetko v jeho živote točilo len okolo teba? Pretože ty nemáš svoj vlastný život. Skús si nájsť kamarátky, s ktorými pôjdeš do kina, kamarátky, ktoré si s tebou pozrú film. Vzťah nemá byť väzením, ale slobodným rozhodnutím. Nenamotaj sa na žiadneho muža. Maj svoj vlastný život, svoj svet, vlastné kamarátky, vlastné záľuby. Rob, čo ťa baví a neprispôsobuj sa svojmu partnerovi dvadsaťštyri hodín denne.

2. Príliš rýchlo odpúšťaš

Ublížil ti. Vyslovil slová, ktoré nikdy nemal vysloviť. Urobil to, čo chlap, ktorý miluje svoju ženu, nikdy neurobí. Ponížil ťa, ublížil ti, zlomil ti srdce. Povie jediné prepáč a ty mu hneď všetko odpustíš. Zabudneš na to, čo bolo, a s úsmevom na perách predvádzaš herecký výkon hodný Oscara. Ideme ďalej, na všetko sme zabudli, a môžeme byť spolu znova šťastní. Urobí chybu raz, dvakrát, trikrát. Povie prepáč a ty mu hneď všetko odpustíš. Všetci robíme chyby, ale je rozdiel medzi tým, ak človek urobí chybu raz, prizná si svoju vinu, napraví ju, a už ju nikdy viac neurobí. A medzi zámerným opakovaním chýb, ospravedlňovaním a odpúšťaním.

Aký dôvod má k tomu, aby sa zmenil?  Prečo by mal pracovať na odstránení svojich chýb, ak mu všetky odpustíš. Príliš rýchle odpúšťanie nie je pre žiadny vzťah zdravé. Daj mu tu trošku najavo, že ti ublížil. Nechaj ho aspoň na pár hodín potrápiť sa tak, ako si sa trápila ty, keď ti zámerne klamal, podvádzal, nedvíhal mobil. Ak mu všetko príliš rýchlo odpustíš, prestane si tvoje odpustenie vážiť. A slovo prepáč bude preňho len a len formalitou.

3. Rýchlo sa zamiluješ

Ste spolu zopár dní, ale ty máš pocit, že je to ten pravý. Nesnažíš sa ho spoznať, stačí ti jeho úsmev, oči a bozky. Nepotrebuješ vedieť aký je, čo má rád, stačí ti, že sa na teba usmeje a ty hneď žiariš šťastím. Skús pravidlo jedného mesiaca. Jeden mesiac si testuj svojho partnera. Ako sa k tebe správa, akým tónom sa s tebou rozpráva, ako sa správa v napätých situáciách, ako rieši konflikty. Aký je, keď je spoločensky unavený, ako sa k tebe správa, keď ste sami, ako sa k tebe správa, keď ste medzi ľuďmi.

Pozoruj ho, všímaj si všetky náznaky, potom si to všetko prehodnoť. Myslíš si, že je pre teba vhodný partner? Myslíš si, že má tento vzťah budúcnosť? Si presvedčená o tom, že ťa dokáže urobiť šťastnou? Až potom povedz: ,,Milujem ťa.“

Vyskúšaj si toto pravidlo, možno mu budeš chcieť povedať tie 2 slová oveľa skôr, ale mesiac je optimálna doba na to, aby si vedela, či je to len ,,letná láska“ alebo muž, s ktorým si môžem vybudovať vzťah s pevnými základmi. My ženy sa zamilujeme veľmi rýchlo. Mužovi by sme dali prvé i posledné, aby bol šťastný. Veľmi často zabúdame na to, čo chceme, na naše potreby, pocity a sny. Vzťahu odovzdávame dušu a o desať rokov sa zobudíme vedľa človeka, ktorý nám každý deň láme srdce na sto spôsobov.

Toto sú tri najčastejšie chyby, ktoré ženy robia vo vzťahoch. Možno by bolo zaujímavé porovnať ich s troma najčastejšími chybami, ktoré robia vo vzťahoch muži. Odpúšťajú? Klamú? Podvádzajú? Našla si sa v týchto chybách? Možno áno, možno nie, ale práve teraz je ten správny čas popracovať na ich odstránení z vášho vzťahu. Nikdy nie je neskoro.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.