V dnešnej dobe už je bežné, že okrem reálneho života prežívame aj Instagramový život. Na Instagrame vyzeráme, že máme omnoho viac zábavy, než je ako je tomu v skutočnosti a náš ranný avokádový toast je chutnejší než čokoľvek iné.

Niektoré veci sa zdajú byť vytvorené len pre vyfiltrované zábery, nie pre bežný deň. Najviac sa to zrejme týka oblečenia. Sú kúsky, ktoré na fotkách milujeme, ale keď sa ich odvážime nosiť naozaj, zanechajú nás neschopnými napríklad zdvihnúť ruky, stáť rovno, či vykonať akýkoľvek pohyb okrem pózovania a usmievania do objektívu. Tu je niekoľko takých trendov:

  • Šatka uviazaná ako top

Šatka omotaná okolo nahého tela sa zdá byť skvelá  pre horúce letné dni. Skús ju ale nosiť na verejnosti.  Stačí pohyb, voľne zatiahnutý uzol, a môžeš odhaliť viac, než si zamýšľala.

01

foto: instagram

  • Korzet ako vrchná časť

Uznávam, Kim K. vyzerá na obálke posledného Vogue Australia, s korzetom zatiahnutým na voľnom tričku, naozaj dobre.  Ak nie si Kim K., v uliciach by si s takýmto outfitom zožala skôr udivené pohľady, než potlesk.

02

foto: vogue

  • Top s odhalenými ramenami

Ďalší letný look, ktorý je rozšírený medzi fashion bloggermi.  Ak ale neplánuješ držať ruky neustále vystreté pozdĺž tela,  bude ti skĺzať z ramien pri najmenšom pohybe.

03

foto: instagram

  • Zvonové rukávy

Prehnane dlhé rukávy, ktoré sa smerom dole rozširujú, navodzujú ten správny letný hippie pocit. Zabudla som podotknúť, že len na instagramových fotkách. Väčšina z nás by v nich vyzerala ako keby sme si obliekli divadelný kostým.

04

foto: instagram

  • Mini džínsové šortky

Aj keď kratučké šortky sú na Instagrame hitom, v skutočnosti  sú až príliš odhaľujúce.

05

  • Denimový overal

Alebo aj nohavice na traky. Ich nositeľka na fotkách pôsobí bezstarostne a šik. Ostatným ale môžu evokovať detské časy na pieskovisku.

06

  • Komplikované šaty

Najlepšie také, ktoré vyzerajú, že ich pokope drží len niekoľko šnúrok. Vyzerajú nádherne, ale podobne ako vyššie spomenuté trendy, je treba byť neustále v strehu, či neodhaľujú, čo nemajú.

07

 foto: secondstreet

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista