Poznáš to. Zase raz podľahneš nákupnej horúčke. Sadneš si na sedadlo a vezieš sa domov. Ten čarovný pocit vzrušenia, ktorý vrcholil vo chvíli, keď si započula pípnuť svoju kreditku a niesla si si v rukách nový úlovok, už niekam zmizol. Vyparil sa. Bol to iba prchavý moment, ktorý nazývaš šťastím.  Ale toto nie je šťastie, moja milá.

Stalo sa ti niečo, čo v tebe vyvolalo prázdnotu. Keď si medzi ľuďmi vyzeráš celkom spokojne, si usmiata a dobre naladená. Avšak, keď sa ocitneš zrazu sama so sebou, prepadáš depresiám, či dokonca pocitom úzkosti. Snažíš sa tieto myšlienky zahnať, a tak nakupuješ. Počas honby za tvojím vysneným kúskom nemyslíš na nič iné, ako keby bola tvoja myseľ zatienená. No keď ho konečne získaš, si presne tam, kde si bola.

Nadšenie opadlo. Už to nie je niečo, po čom túžiš, ale len ďalšia vec, ktorá ti zaberá miesto v skrini, alebo na poličke v kúpeľni. Negatívne myšlienky sú späť. A možno sú ešte silnejšie, pretože sa k nim pridali výčitky. Výčitky, kvôli tomu, že nakupuješ zbytočnosti. Výčitky, že si minula kopec peňazí, ktoré si mohla využiť efektívnejšie.

Nie, šťastie takto skutočne nevyzerá.
soundthat3Foto: soundthat.tumblr.com

Nebudem tu však teraz polemizovať o šťastí, pretože má veľa rôznych podôb. Radšej sa ťa spýtam, prečo vlastne trpíš prázdnotou. Skúsila si sa tým zaoberať hlbšie? Hľadala si pravú podstatu svojho problému?
Ak nie, tak to aspoň vyskúšaj. A ak ju už dávno vieš, no napriek tomu podliehaš svojim povrchným rozmarom, ktoré ťa v konečnom dôsledku iba znepokojujú, skús peniaze investovať inam.

Cestuj,  zapíš sa na jazykový kurz, začni čítať knihy, ktoré ti dajú lepší pohľad na svet. Jednoducho, keď už raz chceš tvoje financie minúť, sprav to tak, aby to bolo pre teba prospešné. Je možné, že si to zatiaľ nepostrehla, ale k dispozícií máš množstvo spôsobov, s ktorými môžeš svoju prázdnotu vyplniť, často aj grátis! Uži si svoj voľný čas naplno spolu s priateľmi, počúvaj príjemnú hudbu, vychutnávaj si všetko, čo máš navôkol.

Peniaze ti síce môžu pomôcť, no v prvom rade musíš začať od seba, a to financie zariadiť nevedia, nevykryjú tvoju prázdnotu. O niečo podobné sa môžeš pokúsiť iba ty sama. Nevravím, že sa nemáš o seba starať, to nie, ale preplnený šatník ťa šťastnou nespraví. Riešenie by si mala hľadať niekde inde.

Titulná foto: soundthat.tumblr.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife