Každý vie, že voda je životne dôležitá pre každého z nás. Potrebuje ju každá bunka a každý orgán v našom tele. Bez vody to proste nejde. No čo sa stane ak príjem vody strojnásobíš?

Ak budeš piť len veľa čistej vody a žiadne sladené nápoje, môžu sa s tvojím telom stať nečakané veci. Zo začiatku to možno nebude jednoduché, no až zaregistruješ prvé zmeny na svojom tele, nebudeš s tým vedieť prestať.

Tvoje duševné zmýšľanie a kreativita prudko stúpnu 

Bude to najmä vďaka zrýchlenej činnosti mozgu. Mozog “žije” z kyslíka a keďže sa ho vo vode nachádza viac než dosť, začne pracovať rýchlejšie. Mimo iného budeš múdrejší, rýchlejši a veselší.

Tvoji rovesníci budú vyzerať staršie ako ty

Alebo ty budeš vyzerať mladšie. Voda totiž výrazne hydratuje pokožku, ktorá sa vďaka tomu viac napne a bude pružnejšia. Všetky vrásky a aj kruhy pod očami jednoducho zmiznú.

V jednom z článkov v Daily Mail písali o 42-ročnej žene, ktorá si vzala do hlavy, že by chcela vyzerať minimálne o 10 rokov mladšie. Rozhodla sa teda, že bude piť len čistú vodu – presnejšie 3 litre vody na deň, po dobu jedného mesiaca. Neprešiel ani celý mesiac a spomínaná žena nielenže vyzerala mladšie a krajšie, ale zbavila sa dokonca aj častých migrén a problémov s trávením.

“Nemôžem uveriť, že to čo vidím v zrkadle som naozaj ja. Vyzerám ako úplne iná žena. Moje kruhy pod očami sú preč a na tvári nemám už žiadne škvrny či vyrážky. Tiež sa cítim omnoho vitálnejšie a určite som aj schudla.” 

Tvoja imunita bude silnejšia

Existuje porekadlo, že voda je najúčinejší a najsilnejší liek. A to porekadlo neexistuje len tak! Voda sa správa ako “čistička” a odvádza všetok odpad z tela von. Taktiež zlepšuje funkciu pečene a obličiek, ktoré eliminujú obsah toxických látok v krvi. Dostatočná spotreba vody tiež neutralizuje pH hladinu a zabráňuje tvorbe obličkových kameňov.

Budeš mať silnejšie srdce

Dostatočným pitným režimom zabrániš tvorbe krvných zrazenín. Voda mimo iného vyrovnáva krvný tlak a zlepšuje činnosť srdca. Hovorí sa, že pohár vody každý večer pred spaním slúži ako prevencia pred infarktom, či mozgovou príhodou. Časopis “The American Journal of Epidemiology” zverejnil informáciu, že ľudia, ktorí vypijú denne viac ako 5 pohárov vody, majú až o 45% väčšiu šancu na dlhší život.

Tvoje kosti budú silnejšie

Vďaka vode sa produkuje väčšie množstvo maziva v kĺboch a preto bude aj v starobe tvoj pohyb jednoduchý a bez bolesti.

Schudneš

Pitím vody si zrýchliš trávenie a tým zabrániš aj ukladaniu prebytočných tukov. Ak tej vody vypiješ viac, nastane u teba pocit sýtosti a postupom času sa ti konzumovaním menšieho množstva jedla zmenší žalúdok. Pitím v ranných hodinách vieš zrýchliť tvoj metabolizmus až o 24%.

Aj ty si vysmädol?

elite-daily-Lumina-800x400foto: elitedaily

zdroj: vedelisteze.sk, titulná foto: elitedaily

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness