unsplash.com

Každá z nás má občas svoju depresívnu chvíľku. Necítime sa v pohode, sme mrzuté a unavené. Tento stav je úplne v poriadku. My ti prezradíme, že prečo.

Určite aj ty poznáš taký ten stav, kedy vlastne ani nevieš, čo ti vlastne je. Čo cítiš. Máš v hlave milión myšlienok a nevieš sa v nich vyznať, nejako ich pretriediť, aby ťa neťažili. Rozmýšľaš, veľmi si sa zahľadela na úplne detaily, až postupne zisťuješ, že si smutná.

Nedokážeš si to vysvetliť, veď všetko prebiehalo úplne v pohode. Nemala si žiaden oprávnený dôvod na smútok. Pomaly sa, ale utápaš v svojich myšlienkach čoraz viac. V tvojej hlave teraz je len to, čo si mohla urobiť inak, ako inak si sa ešte mohla zachovať v danej situácii.

zdroj: Photo by Hean Prinsloo on Unsplash

Toto všetko je v poriadku, pokiaľ sa tvoje myšlienky nestanú silnejšie ako ty. Akonáhle sa tvoje myšlienky zmenia na niečo čo ťa ničí, ubíja, odoberá ti energiu, nedokážeš sa sústrediť na iné veci. Je na čase stopnúť. Skúsiť vymazať tieto myšlienky, jedine ty sama rozhoduješ o sebe, nie tie všelijaké výplody mysle, ktoré ťa práve teraz ťažia.

Neboj sa premôcť seba a skúsiť to. Aj ty môžeš žiť krásny život a hlavne cítiť to šťastie, za ktorým sa všetci tak veľmi ženú. Skús sa viac ponoriť do seba a počúvať svoje telo a svoju myseľ. Daj si za úlohu, že zistíš, čo ťa baví a potom sa začni tomu venovať. Objavuj nové veci, stretávaj sa s novými ľuďmi, skúmaj.

Jedine tak zistíš, čo ti v živote chýba, prečo si vlastne bola nešťastná a smutná. Jedine tak opäť objavíš svoje šťastie, ktoré tak veľmi dlho hľadáš. Stačí sa len trošku zamyslieť a nechať tomu taký voľný a plynulý priebeh. Jedného dňa sa potom zrazu všetko zmení a ti budeš ďakovať sebe, že si neostala stáť na jednom mieste, že si objavovala a skúmala a napokon si dosiahla to, čo ti vyčarilo taký široký úsmev na tvári.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating