Stres. Náš dlhodobý nepriateľ, najmä počas záťažových situácií či už je to skúška, pohovor, alebo nejaká dôležitá udalosť. Stále je nám v pätách. Samozrejme každá z nás to zvláda inak. Sú labilnejšie, ale aj veľmi psychicky silné povahy. Napriek tomu nás v menšom alebo vo väčšom rozsahu zasahuje. V tomto článku Vám prinášam zopár rád, ako by ste si s ním mohli ľahko poradiť.

1. Definuj, čo v tebe vyvoláva stres

Ako prvý a základný krok by sme mali uskutočniť práve toto. Vždy, keď chceme k nejakému problému pristúpiť, tak ho musíme vedieť najskôr definovať. Zamyslite sa nad tým, ako vnímate stres vy a z čoho pramení. Z vašich osobných problémov a postojov. Máte ho v sebe zakorenený alebo ho vnímate ako bežnú súčasť života? Ak prídete na podstatu z čoho stres pramení, ľahšie ho porazíte.

2. Spoľahni sa na priateľov

V každej ťažkej situácii je dobré zdôveriť sa. Samozrejme, ak máte v okolí niekoho, na koho sa môžete spoľahnúť. Práve to, že si v sebe nechávame všetky negatívne myšlienky nám spôsobuje, že sa cítime ešte viac bezmocní voči nášmu problému. Zdôverme sa! Navštívte svojho priateľa a bude vám hneď lepšie.

View this post on Instagram

Someone will love you.

A post shared by Elliott Dunning (@elliottsdunning) on

3. Pohyb, pohyb, pohyb

Áno aj pri zvládaní stresu je dobrý pohyb. Akákoľvek aktivita, ktorú budeme vykonávať nám prinesie skvelý pocit. Pri cvičení, ako je dobre známe, sa uvoľňujú endorfíny, ktoré nám navodzujú pocit šťastia. Okrem toho, pohyb má hneď dve výhody. Formuje telo, ale aj ducha. Nie nadarmo starí Gréci šírili kalokagatiu (vyvážená duševná aj fyzická stránka človeka), práve táto filozofia platí aj dodnes.

4. Konzumuj mango

Prekvapivé? Možno práve preto, že toto tropické ovocie nemáme v našich domácnostiach tak často. Konzumácia manga má však blahodarné účinky proti stresu. Okrem toho je toto ovocie výborným zdrojom vitamínov A, C, betakaroténu, draslíka a vlákniny. A pre všetky ženy a slečny pomáha oživiť farbu vlasov a pokožky.

5. Spánok

Dostatočné množstvo spánku pomáha zvládať stres. Určite každá jedna z nás je toho dôkazom. Po výdatnom spánku sa nám lepšie premýšľa, sme uvoľnenejší, dokonca máme viac pozitívnych myšlienok. Preto nikdy nezabúdajme na spánok, ktorý hrá veľmi dôležitú úlohu pri boji voči stresu.

View this post on Instagram

I tried. I promise, I did.

A post shared by Elliott Dunning (@elliottsdunning) on

Dúfam, že aspoň niečo z týchto rád vám pomôže zdolať váš stres. Nikdy však nezabúdajte, že to všetko je o vašom myslení a postoji. Ak si zaumienite, že to zvládnete, tak naozaj zvládnete všetko to, čo budete chcieť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.