žena

V našej spoločnosti nachádzame rôzne typy ľudí, medzi ktorými sa nájdu aj takí, ktorí sú manipulatívni. Pre niekoho je to zámer, niekto je takým prirodzene. Medzi takéto znamenia sa radí aj týchto päť. Nájdeš sa v skupine prirodzených manipulátorov aj ty?

Znamenia ako prirodzení manipulátori

Blíženci

Blíženci sú ponímaní ako spoločenský chameleón zverokruhu. Majú výnimočné komunikačné schopnosti, ktoré veľmi obratne využívajú na ovplyvňovanie ostatných. Ich očarujúci dôvtip a schopnosť prispôsobiť sa každej situácii z nich robí impozantných manipulátorov. Dvojaká povaha, ktorá ich charakterizuje, môže byť síce roztomilá, no tiež klamlivá. Je preto nevyhnutné, aby pri interakciách s nimi zostal človek ostražitý.

Škorpión

Osoby tohto znamenia sú známe svojou intenzívnou osobnosťou a magnetickým pôvabom, ktorý k nim ľudí prirodzene priťahuje. Ich hlboká emocionálna inteligencia im umožňuje čítať ostatných bez námahy, čo im dáva výhodu pri manipulácii v ich prospech. Pri jednaní so Škorpiónmi treba byť opatrný, pretože ich motívy nemusia byť vždy zjavné.

Smutná žena
zdroj: Unsplash/Ryan Jacobson

Váhy

Váhy majú jedinečný dar diplomacie, vďaka čomu sú aj zručnými manipulátormi. Dokážu ľahko ovplyvniť názory a orientovať sa s o to väčšou ľahkosťou v konfliktoch, pričom často prinútia ostatných vidieť veci z ich perspektívy. Aj keď ich zámery nemusia byť vždy zlomyseľné, je dôležité, aby sa pri komunikácii s týmto znamením rozumela druhá strana vlastným potrebám.

Kozorožec

Tieto bytosti sú rodenými vodcami. Disponujú navyše veľkou túžbou po kontrole. Ich odhodlanie a ctižiadostivosť ich ženú k manipulácii preto, aby dosiahli svoje ciele. Zmysel pre zodpovednosť a disciplínu, ktorú majú, však môžu využívať aj na pozitívne účely. Pochopenie ich motívov môže ostatným pomôcť pri efektívnej komunikácii práve s osobami tohto znamenia.

Cítiš sa na dne a sama?
zdroj: Unsplash/Andrey Zvyagintsev

Ryby

Ryby, ktoré sú známe svojou empatickou povahou, dokážu prostredníctvom emocionálnej manipulácie ovplyvniť aj ostatných. Preniknutím do pocitov ľudí vôkol seba sa môžu tváriť milo a chápavo. Je však nevyhnutné rozpoznať ich taktiku a nastaviť si hranice tak, aby sa druhá strana vyhla prílišnému ovplyvňovaniu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy