Photo by wayhomestudio from Freepik

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Život bez mobilu je pre nás snáď nepredstaviteľným a len zriedka ho vôbec položíme z ruky. Aj keď sa stal tvojou neoddeliteľnou súčasťou, niektoré veci aj tak nie je vhodné riešiť takýmto spôsobom, ale lepšie je povedať si to do očí. 

So svojím priateľom si zvykneš celé dni písať a ste stále v kontakte? Aj keď si možno hovoríte, respektíve píšete všetko, sú veci, ktoré by si si radšej mala nechať na chvíľu, keď budete naozaj spolu. Cez telefón sa to totiž nedá vyriešiť najlepšie a môže dokonca dôjsť aj k rôznym nedorozumeniam, ak sa poriadne nepochopíte.

Niečo, na čo potrebuješ rýchlu odpoveď

Chceš niečo rýchlo zistiť, napíšeš mu a on neodpisuje. Skúsiš to ešte raz a stále nič. Napokon ho zasypeš správami, kde je, čo robí, prečo neodpisuje. Nie všetci máme mobil v rukách nonstop, to si musíš uvedomiť. Inak sa pre úplnú maličkosť môžete aj pohádať. Ak ti neodpisuje, skús mu zavolať. Ak nezdvihne, asi robí naozaj niečo dôležité.

Citové výlevy

Je dobré rozprávať sa o všetkom, aj o citoch, ale keď mu napíšeš kilometrovú správu, v ktorej budeš preskakovať z jednej udalosti na druhú, stratí sa v tom. A potom keď nezareaguje tak, ako by si chcela ty, ešte sa aj urazíš. Chlapi nemajú radi dlhé správy a na konci si už nebudú pamätať, čo si písala na začiatku. Ak sa to dá, skráť to, no ak nie, radšej mu o tom porozprávaj, keď budete spolu a bude ťa môcť aj utešiť.

Hádky a ospravedlňovanie

Nehádajte si nikdy cez správy. Jeden sa urazí a prestane odpisovať. Ten druhý sa nahnevá ešte viac a ak ste hádku začínali pre nejakú maličkosť, kvôli tomuto môže narásť do väčších rozmerov. To isté platí o ospravedlňovaní. Ak už ste sa pohádali, nechajte si to potom na chvíľu, keď sa stretnete.

Dôležité rozhodnutia

O dôležitých rozhodnutiach je lepšie sa normálne porozprávať, nemali by ste to riešiť cez správy. S mobilom sa hráme aj pri iných činnostiach, a tak sa môže stať, že niečo prehliadneme a môže potom dôjsť k nedorozumeniu.

Nevera

Máš podozrenie, že ťa podvádza? Alebo máš o tom dôkaz? Tak či tak, nerieš to cez mobil, ale počkaj, kým sa stretnete. Cez mobil totiž nikdy nedostaneš skutočnú reakciu s emóciami. A toto je naozaj záležitosť, kedy sa chceš tomu druhému pozerať do očí.

Rozchod

Rozchod tiež nie je záležitosť, ktorá by sa mala riešiť cez telefón. Hovorí sa, že len slabosi sa rozídu cez správy. Ak to s ním chceš naozaj ukončiť, povedz mu to do očí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating