instagram/the.sweat.hotel/ kateelizabethwinslet99/mademoiselleschic

V Los Angeles sa včera (19. septembra) odovzdávali prestížne ceny tým najlepším televíznym seriálom. Sošky si počas nočného udeľovania Primetime Emmy rozdelili trháky Koruna, Dámsky gambit a Ted Lasso.

Už 73. galavečer patril nie len historickému seriálu Koruna, ktorý pozbieral všetkých sedem trofejí naprieč svojou kategóriou, ale aj prehliadke celebrít z červeného koberca. Pozornosť si ukradla rozhodne Kate Winslet, ktorá vyzerala skutočne perfektne.

Za najlepší komediálny seriál vyhlásili Teda Lassa, ktorý si vyslúžil aj ďalšie tri ceny – pre Jasona Sudeikisa za hlavnú rolu a tiež Hannah Waddingham a Bretta Goldsteina za vedľajšie úlohy. Tri ceny v kategóriách komediálnych seriálov zozbieral Hacks, ktorý vyniesol Jean Smart trofej za hlavnú úlohu a ďalšie dve ceny získal za réžiu a scenár.

Emmy pre najlepšiu limitovanú sériu si vyslúžil Dámsky gambit, ktorý priniesol trofej aj Scottovi Frankovi za réžiu. Tri ceny si pripísala miniséria Mare z Easttownu, pričom ocenili Kate Winslet za hlavnú rolu a Julianne Nicholson a Evana Petersa za vedľajšie úlohy.

Cenu pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe limitovanej série, filmu alebo antológie získal Ewan McGregor vďaka životopisnej minisérii Halston.

Pozri sa, ako to hereckým celebritám pristalo

Zdroj: SITA, emmys.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News