instagram.com/emilio_morenatti

Situácia celosvetovej pandémie koronavírusu sa nás výrazne dotkla. Obzvlášť museli byť opatrní starší ľudia, ktorí obmedzili kontakt so svojimi najbližšími. Príkladom je aj tento španielsky manželský pár, ktorý sa prvýkrát stretol po viac ako 100 dňoch. Ich emócie zachytil fotograf Emilio Morenatti. Fotografiu zdieľal na svojom instagramovom profile aj americký týždenník Time.

81-ročná Agustina Cañamero a 84-ročný Pascual Pérez tvoria manželský pár už päťdesiatdeväť rokov. Uviedli, že nikdy neboli bez seba až po takto dlhú dobu. Centrum starostlivosti o seniorov Ballesol Fabra i Puig umožnilo po 102 dňoch návštevu blízkych ľudí. Manželia sa tak konečne stretli 22. júna a na emócie z tohto stretnutia nezabudnú do konca života.

Napriek tomu, že sa povolili návštevy, kvôli bezpečnosti sa zaviedli ochranné plastové bariéry, ktoré mali otvor iba na ruky. Manželský pár sa však nedal odradiť a napriek prekážke sa pobozkali. Kvôli tvrdej separácií sa neubránili množstvu sĺz a vychutnali si prítomnosť jeden druhého. Táto fotografia hovorí za všetko.

View this post on Instagram

Agustina Cañamero, 81, and Pascual Pérez, 84, embrace and kiss through a plastic screen at a nursing home in Barcelona on June 22. The Ballesol Fabra i Puig elderly care center installed the screens to resume relatives' visits 102 days after a strict coronavirus lockdown separated them. As she and her husband broke out into tears while kissing through their protective masks and the plastic barrier, Cañamero said the couple had never spent so much time apart without physical contact in 59 years of marriage. Nursing homes in Spain have been hit particularly hard by the virus, the Associated Press reports, accounting for some 19,000 deaths of more than 28,000 nationwide. Photograph by @emilio_morenatti—@apnews

A post shared by TIME (@time) on

Ďalším príkladom je silné puto medzi 61-ročnou dcérou Dolores Reyes Fernández a jej 87-ročným otcom Josém Reyesom Lozanom. Kvôli situácií koronavírusú a prísnym opatreniam sa nevideli takmer štyri mesiace. Keď sa po dlhej dobe stretli, Dolores sa ihneď vrhla do náručia svojmu otcovi.

View this post on Instagram

Dolores Reyes, 61 y su padre José Reyes Lozano, 87, se abrazan a través de una lamina de plástico para evitar el contagio del Coronavirus, en la residencia Ballesol Fabra i Puig de Barcelona el Lunes 22 de Junio de 2020. Dolores y José hacia hacía mas de cuatro meses que no se veían debido al confinamiento. Dolores Reyes Fernández, 61, hugs her father José Reyes Lozano, 87, for the first time in nearly four months as visits resume to a nursing home in Barcelona, Spain, Monday, June 22, 2020 following a virulent outbreak of the new coronavirus. The Ballesol Fabra i Puig elderly care center installed screens made of plastic film to resume relatives’ visits to residents, halted in mid-March. Daughter and father toppled down the structure holding the screen as they eagerly reached out for each other in the presence of tearful nursing home workers.

A post shared by Emilio Morenatti (@emilio_morenatti) on

Tieto ťažké časy nám pripomínajú, aký dokáže byť drahocenný čas s našimi najbližšími. Nepovažujme ich prítomnosť za samozrejmosť a zaujímajme sa. Ak si dnes ešte nebola v kontakte s niekým, na kom ti veľmi záleží, mala by si to napraviť. Pripomeň dotyčnej osobe, aká je pre teba dôležitá a vážte si každý jeden moment, kedy spolu môžete byť.

Rovnako sa zachovali aj známe slovenské speváčky Daniela a Veronika Nízlové, ktoré sa po otvorení hraníc ihneď stretli. Viac sme o tom informovali v tomto článku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News