Photo by Jeshoots on Unsplash.com

Na pozeranie filmov je v týchto dňoch ideálny čas, pretože kiná sú zatvorené. Môžeš si pripraviť niečo na pitie, nachystať obľúbené jedlo, zabaliť sa do deky a vychutnávať si filmy, ktoré miluješ.

Vedela si, že prvý film vznikol koncom 19. storočia a premietal sa s hudobným sprievodom pomocou gramofónu? Zaujímavé, však? Keď sa stal Hollywood slávnym miestom, mnoho európskych filmárov tam dokonca emigrovalo – počas zlých časov chceli mať lepší život. Po pár desiatkach rokov film nabral moderný dych a všetci môžeme byť šťastní.

Dnes som pre teba vybrala pár filmov, ktoré majú svoje pokračovanie lepšie, než je prvá časť. 

Harry Potter

Film o mladom čarodejníkovi pozná celý svet. Prvá časť rozhodne upútala a všetkých ohromila. Avšak, s každou ďalšou časťou bol Harry Potter zaujímavejší a všetci boli nedočkaví, ako sa Harry Potter vyvinie a skončí.

„Myslíš že tí, ktorých sme skutočne milovali, nás naozaj môžu opustiť? Myslíš, že si ich nepripomíname jasnejšie ako inokedy v okamihoch, keď sa ocitneme vo veľkých ťažkostiach?“ – Väzeň z Azkabanu

Všetkým chalanom, ktorých som milovala

Film, ktorý nám ukazuje, čo sa stane, ak sa naše tajné a zamilované (tiež nikdy neodoslané) listy dostanú k adresátovi. Prvá časť bola dlho očakávaná, no druhá časť bola viac realistickejšia a zožala veľký úspech.

„Neviem, čo by som robil, keby si nebola nablízku po tom, čo…ma Margot pustila k vode.“ Na milo pehavých lícach mu naskočili červené fľaky. „Vďaka tebe som to prežil, Lara Jean.“

Mamma mia

Filmová adaptácia divadelného muzikálu, založená na pesničkách skupiny ABBA. Prvá časť bola romantická a vtipná, no druhá časť bola viac hlbšia a rozoberala vzťah dcéry a matky. Ich puto medzi nimi a občas aj nezhody, ktoré v rodičovskom vzťahu sú.

„Sophie, musím ti niečo povedať. Je tu tvoj otec.“ „Ja viem, ja ho pozvala.“  „To ťažko, sama neviem, ktorý to je.“

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife