Účesy na pohovor

Nielen na rande, ale aj pri hľadaní práce je prvý dojem dôležitý. Počas pohovoru by síce malo ísť hlavne o tvoje vedomosti, kvalifikáciu a skúsenosti, ale veľa urobí aj samotné vyžarovanie. Make-up, účes a zvolený outfit totiž dokážu veľa prezradiť o tvojej povahe a osobnosti. Toto sú najvhodnejšie účesy na pohovor či do práce.

Decentné líčenie, vhodné oblečenie a jemný účes ťa ukážu v tom najlepšom svetle. Aj keď sa často hovorí, že na výzore nezáleží, práve pri hľadaní práce je veľmi dôležitým bodom, podľa ktorého si zamestnávateľ vyberá. Nemalo by to tak byť, ale, žiaľ, realita je iná. Pokiaľ sa budeš cítiť sama so sebou dobre, stúpne aj tvoje sebavedomie. Potom sa budeš môcť plne sústrediť a ukázať tak všetko, čo je v tebe.

Avšak, nielen na pohovore, ale aj v zamestnaní by si sa mala snažiť robiť dobrý dojem a okrem kvalitne odvedenej práce je potrebné aj reprezentatívne vyzerať. Kariérny postup so sebou nesie aj určitý dress code.

Prinášame ti inšpiráciu na účesy na pohovor, ktoré ti pomôžu nielen dobre a upravene vyzerať, ale tiež zafixujú vlasy, aby ti nepadali do tváre či pod ruky pri práci.

1. Za ušami 

Ak radšej nosíš rozpustené vlasy ako v gumičke, toto je účes zaručene pre teba. Veľmi elegantným, ale aj ženským účesom je zastrčená ofina či predné vlasy za ušami. Mali by byť vyžehlené alebo jemne natočené, prehodené vzadu, ofina hneď za ušami pripnutá sponkami. Ak potrebuješ uhladený look, použi trocha gélu a laku pre dojem dokonalej fixácie.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amber Rose Peake (@amberrosepeakehair)

2. Konský chvost

Okrem obyčajného zopnutia vlasov do copu, je už nespočetne veľa krásnych návodov na rôzne vylepšenia či krajšie spracovania. Konský chvost si tak môžeš urobiť vysoký, ale aj nízky a vypustiť pár pramienkov. Účes môžeš doplniť aj rôznymi doplnkami, hlavne dbaj na ich jednoduchosť a eleganciu. 

Ako sa správať lepšie?
zdroj: Unsplash/mahdi_chf

3. Drdol

Drdol je výborný najmä do práce, kde nemôžu visieť rozpustené vlasy. Pôsobí ako elegantný účes, ktorý pristane takmer každej žene. Či už uzlík spravíš nižšie alebo vyššie je na tebe. Ak nie si fanúšičkou príliš pevných účesov, veľmi obľúbeným je aj „messy drdol“, pri ktorom pár pramienkov vytiahneš a necháš voľne padať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TORIE BLISS (@torielynnbliss)

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty