farba oblečenia

Farba, ktorú na sebe nosíš najradšej, neodráža iba tvoje módne preferencie a zmysel pre estetiku, ale aj tvoje charakteristické vlastnosti, ktoré ňou podvedome prezentuješ. Pozri sa, čo o teba prezrádza tvoja obľúbená farba oblečenia.

Biela

Biela farba je symbolom čistoty, nevinnosti a jednoduchosti. Ak siahaš po tejto farbe, zrejme si v štádiu života, kedy začínaš niečo nové a chceš novú kapitolu začať s čistým štítom. Bielu farbu preferujú spoľahliví, optimistickí ľudia, ktorí milujú slobodu. Sú elegantní a túžia po dokonalosti.

Žltá

Žltá je farba šťastia, slnka a smiechu. Štúdie ukazujú, že žltá farba zvyšuje v mozgu produkciu serotonínu, urýchľuje metabolizmus a zvyšuje tak dobrú náladu. Okrem toho žltá zlepšuje aj koncentráciu a pozornosť. Odtiene žltej pri obliekaní často používajú aktívni a kreatívni ľudia. Skrátka dobrodruhovia, ktorí sú pripravení na objavovanie.

Ružová

Ak miluješ žiarivo ružový odtieň, zrejme veľmi rada flirtuješ a chlapi ťa označujú za „ľahkú korisť“, alebo si ešte nevyzretá žena. Pre zrelší vek sú však preferované jemnejšie odtiene ružovej, pretože predstavujú dospelú ženskosť. Mäkká ružová sa považuje za pokojnú, hrejivú a ženskú. Podľa psychológov sú ženy milujúce túto farbu romantické, optimistické a spravodlivé.

Červená

Červená je farba vášne a sily. Ak si ju obliekaš, zrejme chceš urobiť na niekoho dojem. Ľudia, ktorí nosia túto farbu sú energickí, vášniví a radi sa predvádzajú. Ženy si ju dávajú na seba vtedy, ak chcú zbaliť chlapa, pretože na mužov pôsobí táto farba veľmi vzrušujúco.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife