Dlhé vlasy

Hoci sú dlhé vlasy na žene pekné, dokážu byť poriadne náročné na „údržbu“ a dokonca aj otravné. No to ani zďaleka nie je všetko. V nasledujúcich riadkoch sa dozvieš, prečo je lepšie mať radšej kratší účes. V týchto bodoch sa nájdu len baby, ktoré majú dlhú hrivu.

Neustále sa o všetko zachytávajú a do všetkého ti padajú

Hoci si možno spravíš vysoký cop, tvoje vlasy sú tak dlhé, že ich namočíš aj do špinavého drezu, keď umývaš riad. Nemôžeš sa nikde zohnúť, pretože tvoja hriva je taká zvedavá, že je všade prvá. A to aj v prípade, keď sa chceš elegantne a podľa etikety najesť v reštaurácii. V konečnom dôsledku odtiaľ aj tak odídeš s polovicou zlepených pramienkov.

Nehovoriac o tom, že keď si s partnerom ľahnete do postele, takmer vždy ti ich priľahne. A to samozrejme bolí ako šľak. Existuje tu však aj situácia, kedy si chceš utiahnuť opasok na nohaviciach, no zapletú sa ti tam pramienky. Prípadne chceš zavrieť kozmetickú taštičku, ale do zipsu sa ti nejako dostanú končeky tvojej hrivy.

Žena si upravuje vlasy
zdroj: Unsplash/Clarissa

Potom sú tu aj konšpiračné teórie, najmä teraz v lete. Keď zapínaš ventilátor, snažíš sa to spraviť z čo najväčšej vzdialenosti. Veď predsa čo by bolo, keby sa ti tam nedajbože zachytili vlasy? Nechceš prísť o svoju korunu krásy, aj keď ti väčšinu času kvalitne lezie na nervy.

Už si nevieš spraviť ani pekný drdol

Určite poznáš ten pocit, keď si chceš spraviť pekný drdol, no tvoje dlhé vlasy nechcú ani za nič spolupracovať. Proste sa ti do gumičky nevojdú všetky, aj napriek obrovskej námahe. A ak sa tam aj zmestia, odstávajú ti do všetkých strán a tak či tak ti zavádzajú. Tak teda zase radšej prejdeš k obyčajnému copu. No aj ten kým prevlečieš cez celú gumičku, zdá sa ti, akoby to bola naťahujúca sa žuvačka.

Svoje dlhé vlasy si niekedy umývaš aj pol hodiny

Ak sa chceš dobre starať o svoje krásne dlhé vlasy, musíš používať viacero produktov. Šampón si chceš do vlasov vniesť úplne všade. A aby si sa dostala až ku korienkom, musíš podstúpiť viacero techník. Ak by si totiž zanedbala alebo „odflákla“ tento krok, na druhý deň by si mala svoju hrivu mastnú. A zdĺhavý proces umývania vlasov určite nemáš za potreby absolvovať každý deň. TAKTO však môžeš zamaskovať aj takýto problém.

Dlhé vlasy
zdroj: Pexels/Ali Pazani

Druhým krokom je nanesenie masky a tretím zase kondicionér. A aby sme nezabudli, tieto prípravky musia byť kvalitné, aby sa ti vlasy nezničili. A preto je starostlivosť o tvoju dlhú korunu krásy ešte k tomu aj veľmi nákladná.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife