Pár sa objíma

Určite si už niekedy počula slovo tantra. Väčšinou sa spája s masážou so šťastným koncom, no toto vnímanie nie je správne. Za tantrou sa toho ukrýva oveľa viac. O jej vplyve na náš život, vzťahy a intímnu oblasť sme sa porozprávali s Miroslavom Harantom, certifikovaným tantra učiteľom a terapeutom. Menší spoiler na začiatok – naozaj sa máš na čo tešiť. 

Celkové vnímanie tantry je v súčasnosti nesprávne. Jedným z dôvodov sú podľa Miroslava rôzne se*uálne kurzy, ktoré sú označované ako tantra, no nemajú s ňou nič spoločné. Rovnako tak tantrické masáže, ktoré sú vo väčšine prípadov zamerané na vyvrcholenie.

„Na to, aby boli tantrické, musí dotyčný, ktorý takúto masáž dáva, ovládať autentickú tantru, vedieť ako pracovať s energiou, mať hlbšie znalosti o energetických centrách v našom tele a mnoho ďalších vedomostí. Tantrická masáž je veľmi liečivá a využíva sa v nej se*uálna energia, no nie na dosiahnutie potešenia a ‚happy endu‘, ale práve na zvýšenie citlivosti tela, uvoľňovanie blokov, liečenie tela a mnohých ďalších benefitov,“ prezradil nám Miroslav Haranta na začiatok. 

O čo teda presne ide a o čom celá tantra je? Tantra je veda, alebo náuka, ktorá vznikla pred viac ako 5 000 rokmi v Indii a bola vyvinutá osvietenými duchovnými majstrami. Samotné slovo tantra v preklade znamená sieť (pavúčia sieť). Tantra je o práci s energiou a o dosiahnutí evolúcie vedomia. Se* a se*ualita je v tantre zastúpená cca 5 – 10 %, zvyšná časť pokrýva astronómiu, astrológiu, matematiku, architektúru a mnohé ďalšie oblasti,“ dodal pre Odzadu.sk certifikovaný učiteľ. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Miroslav Haranta (@miroslav_haranta)

O čo presne ide v tantrickej masáži?

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating