Pexels/cottonbro

Niekto by povedal, že sledovanie televízie je strata času. Pre niekoho to je neodmysliteľná aktivita pred odchodom do postele. V niektorých prípadoch dokonca môže spoločné sledovanie telky s priateľom pomôcť vášmu vzťahu. Verila by si tomu?

Máš trochu pochybnosti a hovoríš si, že ide určite o nejaký nezmysel? Ak s priateľom pravidelne sleduješ seriály či filmy, naozaj vám to môže pomôcť. Toto sú 3 najväčšie dôvody, prečo to tak je.

Trávite čas spoločne

Je veľmi dôležité, aby ste trávili nejaký čas aj spoločne. Nezáleží na tom, či ide o spoločnú večeru, raňajky alebo takéto posedenie pri telke. Zároveň môže ísť o váš spoločný koníček. Pri sledovaní filmov je tiež vyššia pravdepodobnosť, že sa k sebe budete túliť, budete sa objímať a budete si užívať prítomnosť jeden druhého. A niekedy to len pri tom nemusí ostať, ak vieš, kam tým mierime. 🙂

Samozrejme, že existujú aj kvalitnejšie spôsoby, ako by ste spolu mohli tráviť čas, napríklad pri spoločnom behaní alebo prechádzke. Niekedy však dobre padne aj takéto nič nerobenie a oddych pred obrazovkou. Nezabúdaj však na to, že televízor by ste nemali mať v spálni, inak to môže zhoršiť váš intímny život. Nechajte ho pekne v obývačke.

Priestor na konverzáciu

Pri sledovaní filmov a seriálov sa môžu vynoriť rôzne zaujímavé témy na rozhovor. Ak si pozriete napríklad niečo napínavé s otvoreným koncom, môžete sa rozprávať o tom, čo si myslíte, že sa stalo. Po dopozeraní sa môžete napríklad pobaviť aj o tom, čo sa vám páčilo a nepáčilo a čo by ste na mieste režiséra urobili inak. Môžete si z toho spraviť pekný zvyk.

Komunikácia je vo vzťahu veľmi dôležitá a pribúdajúcimi rokmi vzťahu sa zvykne skresať len na informácie ohľadom bežného fungovania. Každá nová téma je preto veľmi vítaná.

Lepšie zvládanie problémov

Vo vzťahu sa niekedy objavia rôzne problémy. Pri sledovaní filmov a seriálov sa môžete stotožniť z hlavnými hrdinami, ktorí si možno budú prechádzať presne tým, čo vy. Spôsob ich riešenia problému vám môže pomôcť vyriešiť aj váš reálny problém.

V niektorých prípadoch sa zase môžete baviť o tom, čo robia filmové páry v ich životoch. Páčilo by sa vám to alebo by ste to nedokázali akceptovať? Takýmto spôsobom môžete tomu druhému prezradiť vaše tajné sny o tom, ako by podľa vás mal vyzerať váš vzťah.

Tak čo, pozriete si dnes večer nejaký zaujímavý film či seriál? 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating