Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Na začiatku si možno povieš, že žiadne tajomstvo pre perfektný vzťah neexistuje. K čomu to vlastne je? Aj tak ho možno nemáš, alebo aj máš a možno len z toho dôvodu, aby si sa pred „kamarátkami“ mala čím pochváliť. Skutočne ho miluješ? Alebo je to len na oko?

Myslím, že myšlienka perfektného vzťahu je často zle pochopená. Nikto nepovedal, že by v tvojom vzťahu nemali byť žiadne hádky, nezhody alebo rozdielne názory. Všetko z toho je prirodzená časť života, ktorá ti nikdy nebude chýbať doma, v škole, pri tvojej druhej polovičke alebo s najlepším kamarátom.

e929854971d8c3e68d2de9362dfb217fphoto: pinterest

Nikdy by som si nebola pomyslela, že „perfektný“ muž, žena alebo pár existuje. Na prvý pohľad to vyzerá úplne nereálne.

Dokonalosť, taká, ako ju poznáme, je predsa nedosiahnuteľná. Jedným z dôvodov, prečo o nej tak hovoríme je ten, že má pre každého z nás úplne rozdielny význam. Okrem toho, dokonalosť neumožňuje priestor pre skutočný život. Pre osobnosť, ktorá vyniká práve tou nedokonalosťou a pre veľmi veľa vecí, ktoré robia ľudí a život krásny.

O čo sa môžeš snažiť je zistiť, čo by si za perfektný vzťah mohla považovať ty. Keď ti nejaký človek vojde do života a teba niečo núti sa zamyslieť, prečo to doteraz s nikým iným takto nefungovalo.

f0decbb369f19ea6b26541229d01b1c4photo: pinterest

A ako by takýto vzťah mohol vyzerať?

1. Nemal by ťa odsudzovať.

Šťastie vo vzťahu v prvom rade udeľujú dvaja ľudia, ktorí sú schopní sa komfortne otvoriť a rozprávať o svojich pocitoch bez toho, aby sa báli, že budú súdení.

Keď s niekým zdieľaš celý svoj život, nie je možné, aby si sa stále niekam ukrývala a držala v sebe klamstvá a tajnosti.

Správna osoba pre teba, ťa bude podporovať a radiť ti na tvojej ceste stať sa osobou, ktorou chceš byť – no taktiež ťa bude milovať takú, aká si teraz. Nikto by ťa predsa nemal súdiť a už vôbec nie osoba, ktorá v tvojom živote hrá tak dôležitú rolu.

2. Nerieš zbytočné veci, ktoré vedú ku konfliktom.

Konflikty s ľuďmi, s ktorými tráviš takmer každý deň, sú úplne prirodzené. No pri úprimnom a plnohodnotnom vzťahu dokážeš vyriešiť akékoľvek problémy a dosiahneš riešenie, na ktorom sa zhodnete obaja.

Časté pomstychtivé a zákerné hádky sú znamením, že by si svoj vzťah mala radšej prehodnotiť.

3. Nepýtaj sa: „Aký si mal deň?“

Nudné otázky vedú k nudným rozhovorom. Je síce pekné, zaujímať sa o to, aký deň mal tvoj drahý, no vždy sa to dá zobrať z toho zaujímavejšieho konca a uvidíš, že to bude mať úplne iný výsledok. Skús vymyslieť niečo kreatívnejšie, na čo sa ho opýtaš na konci dňa, napríklad:

„Mal si zaujímavý deň v práci?“

„Rozosmialo ťa dnes niečo?“

Budeš prekvapená, ako veľmi tým oživíš vašu konverzáciu a to neplatí len pri tomto druhu.

**NB RA 5619** images.google.com

4. Ospravedlňuj sa celým svojím srdcom.

Ospravedlnenia majú v našich životoch dôležitú pozíciu, obzvlášť vo vzťahoch.

Ospravedlnenie musí ísť od srdca a keď si to situácia vyžaduje, musíš byť úprimná a priznať si svoje chyby. Jedine pravda dovolí dotyčnému, aby ti plne odpustil.

5. Dôvera.

Nechápem, prečo je väčšinou toto tá najťažšia časť.

Ak chce ísť tvoj priateľ von s jeho kamarátmi, s ktorými sa nevidel dlhší čas, aký je s tým problém?

Pevný vzťah nemôžu ovplyvňovať jednoduché činnosti, ako je táto, keď aj tak vieš, že ho budeš mať naspäť neskoro večer alebo na druhý deň.

6. Pochop, že obaja máte minulosť, ale tam to aj ostane.

Keď ťa niečo znovu a znovu privedie späť k tvojmu predchádzajúcemu vzťahu, je to ako keď si po sprche na seba dáš znovu to špinavé oblečenie, čo si na sebe mala predtým.
Naozaj nezačínaš na novo.

A v iných situáciach proste musíš akceptovať, že nie si (pravdepodobne) prvá osoba, s ktorou kedy bol a pochopiť, že všetky tieto skúsenosti z neho vytvorili človeka, akým je dnes.

7. Vzájomná podpora.

Zdieľaš s niekým to, čo ho napĺňa, jeho životné ambície. Keď sa snažíš urobiť aj niečo málo preto, lebo ho chceš vidieť uspieť a byť šťastným v hocičom čo miluje.

To znamená, že stojíš po jeho boku. Nie v jeho ceste a zabraňuješ mu plniť si ciele.

8. Rob kompromisy.

Zas úplne kompatibilní byť nemusíte, nikde nie je dané že musíte mať obaja radi každú jednu maličkosť. Ak sa naozaj staráš o niekoho šťastie, budeš sa pozerať, robiť, vidieť a skúšať veci, ktoré má rád, tak ver mi, že on spraví to isté pre teba.

Bez kompromisov môžeš ľahko vidieť váš vzťah ako hojdačku s obrovským balvanom na jednej strane, ktorý sa nikdy neposunie.

Ten balvan prezentuje túžby a potreby len jedného z vás. Mal by existovať balans, ktorý vás oboch udrží šťastných a spokojných.

9. Máte rovnaké ciele a plány do budúcnosti.

Nemôžeš očakávať, že najprv bude chcieť hneď to isté, čo ty. Ale je rozumné túžiť po rovnakých veciach, ak si s niekým buduješ spoločný život.

Tak ako aj v jednom tíme, rovnako aj vo vzťahu sú výsledky lepšie, ak obaja pracujú na obyčajnom cieli spolu. Ten cieľ by kľudne mohol byť niečo jednoduché, ako zdokonaľovanie sa.

Ak sa jeden snaží rozvíjať, pracovať na sebe a ten druhý je úplne nečinný a nikdy sa neusiluje o zmenu, tak ľahko sa časom môže vo vzťahu vytvoriť odpor a napätie.

large-8 weheartit.com

cover photo: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating