Každá z nás vie, že svadby sú v každom kúte sveta iné. Iné tradície, zvyky, pohostenie a najmä, iné ŠATY. Každá nevesta chce mať tie najkrajšie svadobné šaty a cítiť sa v nich ako princezná. Poďme sa ale pozrieť na tradičné šaty neviest po celom svete.

BULHARSKO

Na bulharských svadbách je veľa zábavy, rôznych súťaží, tanca a bozkávania sa mladomanželov. Čo viac si priať, no nie?bulgarian-wedding

BALI

Význačným pre svadby v Bali je honosnosť a výzdoba. Od neuveriteľných kvetov až po zložité klobúky, šperky na vlasy a make-up. Ceremónie sú naozaj špeciálne. Obrad pochádza z Hinduizmu.

balinese-wedding

KAMBODŽA

Obľúbenou farbou v Kambodži je kanárikovo žltá a význačným doplnkom sú špeciálne pokrývky hlavy pre nevestu.cambodian-wedding

INDONÉZIA

V Indonézii sa tradície menia od miesta k miestu, ale čo sa zachováva je farebnosť. Nutnosťou je okrem množstva farieb aj veľa trblietok.

indonesian-wedding

JAPONSKO

Dvojica na obrázku je oblečená na obrad nazývaný „SHINTO“, ktorý patrí medzi tradičné japonské zvyky. Biely klobúk sa nazýva „tsunokakushi“ . Témou Shinto svadieb je čistota a význačným je pre nich slávnostné pitie saké.

japanese_wedding_day

JUŽNÁ KÓREA

Svadobný odev v južnej Kórei obsahuje bundu nazývanú  ‚jeogori‘ a zavinovaciu sukňu s vysokým pásom.korean-wedding

MALAJZIA

Oblečenie je ručne tkané a nazýva sa ‚songket‘.malaysian-wedding

THAJSKO

Na thajských svadbách nesmú chýbať kvetiny a rôzne kvetinové dekorácie.marriage_in_thailand

RUSKO

Teploty v Rusku nie sú vôbec sranda a práve kvôli tuhým zimám veľa neviest volí umelé kožušiny ako doplnok svojich šiat.russian-wedding

UKRAJINA

Svadby sa nesú v duchu tradícií pravoslávnej cirkvi a jej zvyklostiach. Sú veľkolepé a farebné. Bizarným zvykom je únos nevesty, kde musí rodina zaplatiť výkupné, aby dostala nevestu späť.

ukraine-wedding-dress

foto: pinterest.com

cover foto:elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife