flickr.com

Sú krásne, úspešné a múdre. Toto sú herečky a modelky, o ktorých si ani netušila, že nielenže sú filantropkami, ale absolvovali aj prestížne vysoké školy a získali rôzne ocenenia.

Karlie Kloss

Jedna z najlepších modeliek súčastnosti, Karlie Kloss, nie je len krásna tvárička. Karlie študovala na New York University, je filantropka a okrem toho sa zaujíma o technológie a vo svojom voľnom čase učí mladé dievčatá programovať. Taktiež miluje behanie maratónov, natáča blogy a venuje sa pečeniu.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: weheartit.com

Natalie Portman

Natalie študovala neurovedu a psychológiu na Harvardskej univerzite a absolvovala školu na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme. Plynule hovorí po hebrejsky a študovala japonský, arabský, francúzsky a nemecký jazyk. Taktiež dostala Cenu Genesis 2018, ktorá je označovaná aj za „židovskú Nobelovu cenu“. Cena jej bola udelená za prínos k popularizácii židovského národa.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: weheartit.com

Cameron Russell

Modelka známa aj svojim skvelým TEDxTalkom, ktorý je jeden z 20 najsledovanejších, bola Victoria Secret modelkou. Nielen krásna, ale aj múdra Cameron sa venuje humanitárnej pomoci a tvrdí, že krása naozaj nie je všetko a výzor vie byť vraj veľmi zradný. Modelka Prady a Victoria’s Secret napísala svoju diplomovú prácu na Columbia University o teórii verejného umenia a politickej moci a taktiež sa na verejnosti vyjadruje k názorom, ktoré sa pohybujú od zmeny klímy až po rodovú rovnosť.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: weheartit.com

Gisele Bundchen

Krásna Gisele je najlepšie platenou modelkou sveta a je už vnímaná ako legenda modelingu a taktiež je označovaná aj ako modelka tisícročia. Gisele však nie je len pekná tvárička aj filantropka. Darovala milióny Červenému krížu, výskumu rakoviny a ďalším. Rovnako je pevne odhodlaná riešiť otázky životného prostredia a trvalej udržateľnosti, je členom združenia Rainforest Alliance a tiež veľvyslancom dobrej vôle pre Program OSN pre životné prostredie.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: weheartit.com

Emma Watson

„Dnešný svet si pred­sta­vuje ženu ako tú slab­šiu, ako tú, ktorá má byť ne­us­tále krásna a mu­žov ako ne­bo­jác­nych, dobre za­bez­pe­če­ných a roz­hod­ných. Na­ozaj je toto ná­zor a vzor správ­neho člo­veka?“ povedala v roku 2015 v kampani HeforShe, ktorá hlása rodovú rovnosť. Emma sa takisto považuje za feministku a študovala na Brownovej Univerzite, kde žila na internáte s ostatnými študentmi.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: weheartit.com

Shakira

Krásna kolumbijčanka Shakira vždy prejavovala záujem o svetové kultúry a hovorí v troch jazykoch: španielčine, angličtine a portugalčine. Konverzuje aj vo francúzštine, taliančine, katalánčine a arabčine. V roku 2007 dokonca absolvovala kurz histórie západnej civilizácie na UCLA. Dokonca prehlásila, že najkrajšia časť jej tela je jej mozog.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife