unsplash.com/designecologist

Život je nevyspytateľný a mnohokrát nám do cesty vstúpia veci, ktoré nedokážeme len tak prehltnúť a prejsť cez ne z hodiny na hodinu. Bojíš sa pohnúť ďalej, urobiť zmenu a užívať si život, ktorý práve žiješ, pretože sa utápaš v bolesti a smútku s myšlienkami na minulosť, ktorú nevieš zmeniť, alebo na budúcnosť, ktorej sa desíš. 

Korona priniesla do našich životov oveľa väčšiu izoláciu. Ocitli sme sa sami doma so svojimi problémami bez možnosti úniku. Zrazu tráviš čas osamote a nemáš chuť ani na seriál, ani na film, len sedíš a rozmýšľaš. Necvičíš, prejedáš sa a zdá sa ti, že ti nič nejde tak, akoby malo. No toto sú tri veci, ktoré si musíš uvedomiť, aby si sa cítila lepšie.

Minulosť je niečo, čo sa stalo, a už sa neodstane

Chyby, ktoré si urobila, nevieš vziať späť, ale môžeš sa z nich poučiť. Dôležité je nežiť minulosťou, netrápiť sa starými krivdami a chybami, ktoré sa stali. Nepozeraj sa poza plece, ale pred seba. Pod nohy, aby si vedela, kam kráčaš. Okolo seba, aby si videla ten nádherný svet, a na seba, aby si videla tú nádhernú osobu. Nemysli na to, čo bolo, ale na to, čo chceš zažiť dnes, teraz, hneď. Aby si potom v starobe nemyslela na to, ako si si poriadne neužila svoj život a stále si myslela len na to, čo sa stalo.

Prežiť prítomnosť aj keď si myslíš, že to nedokážeš

Je síce obdobie, kedy nie je možné cestovať, ba dokonca sa ani stretávať s priateľmi a spoznávať nových ľudí, ale môžeš rozvíjať samú seba. Zmeniť svoj život, kolobeh a cyklus o 360 stupňov. Začať cvičiť, zdravo jesť, vymeniť šatník, upratať staré skrine, utriediť si priority či myšlienky. Duchovne sa zamerať na seba. Urobiť Wish list svojich ďalších ciest a plánov, keď toto obdobie skončí. Vytvoriť si nové hobby ako maľovanie, vyšívanie. Vytvoriť si všeobecný prehľad, čítať knihy, počúvať iný žáner hudby ako doteraz. Je toľko možností, ktoré by si mohla využiť, a vďaka ktorým prežiť hodiny doma naozaj zmysluplne.

Budúcnosť bude odrazom našej prítomnosti

Ovocie prítomnosti príde až v budúcnosti a všetko, čo spravíš, zvládneš a urobíš pre seba, partnera či kariéru, sa odzrkadlí na tvojej budúcnosti. Preto sa nad ňou nemusíš zamýšľať a trápiť sa nad tým, čo ťa čaká. Ak žiješ na plno a robíš pre seba, rodinu a prácu maximum, to isté sa ti vráti. Netreba sa silou mocou pozerať dopredu, aj keď je veľmi múdre a vyspelé robiť si plány a mať ako takú predstavu o svojom ďalšom pokračovaní. Avšak, ak stále nevieš, čo od budúcnosti čakáš, zameraj sa na prítomnosť a tá ti ukáže tú správnu cestu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife