Unsplash/Davids Kokainis

Donedávna Internet, médiá alebo len tak pouličné reči tvrdili, že drsnejšie pohlavie je to múdrejšie. Odjakživa akosi nám ženám prischla nálepka tých hlúpejších, i keď mnohé na to máme svoj názor. Ale, prednedávnom sa však objavila informácia, ktorá to razantne odmietla a tvrdí pravý opak. Tentokrát však nejde o to, ktoré pohlavie má navrch, ide omnoho viac. Ako píše portál forbes.com, vo viac ako 90 % prípadov nebol preukázaný žiadny rozdiel medzi pohlaviami.

Odborníci z univerzít z Illinois a Rumunska prišli na to, že ani jedno pohlavie nevyniká múdrosťou nad to druhé. Muži a ženy sú na rovnakej úrovni, čo sa týka inteligencie. Nemožno povedať, že by jedno pohlavie bolo menej inteligentné než druhé. Výskumníci sa zamerali na údaje o inteligencii od viac ako 15-tisíc mužov a žien v Rumunsku vo veku od 2 do 99 rokov.

Ďalej však upozorňujú na fakt, že nekonečná diskusia „kto je hlúpejší, muži alebo ženy“ vyzdvihuje hlavný problém v dnešnej spoločnosti. Ten, kto sa správa hlúpejšie, je problém jednotlivca, nie celej skupiny. Napríklad, jedna žena si obuje topánky na podpätku, i keď je to nepraktické a spadne.

Iná žena však má odlišný názor a uprednostní pohodlnú obuv. Je to vec toho, kto je aký, nie v akom pohlaví sa narodil. Nadraďovať sa nad druhým, to nie je správna cesta, po ktorej by sme mali kráčať. Vážiť si máme každého, či je muž či žena a či je bielej alebo tmavšej pleti, každý má byť pre nás rovnocenným partnerom. Netreba hneď odsúdiť človeka na základe niečoho. Spoznajme ho bližšie a až potom si utvorme názor.

„Rovnosť“ medzi ženami a mužmi je ale večná vojna, ktorá sa stáva najväčším problémom i vzťahov. Tak veľmi si chceme vzájomne dokázať, že sme najlepší, až sa to obracia v pravý opak. Nedovoľme, aby sa moc stala tým, čo nás bude riadiť. Užívajme a vážme si prítomnosť každého z nás!

Zdroj: forbes.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating